Kasia Kadłubowska – White Lions

21 maja, 20:00

Szanowni Państwo, dbając o jak najlepsze warunki w odbiorze koncertu, postanowiliśmy skorzystać z okazji, by przenieść go z ogródka na naszą scenę.

Zapraszamy, więc serdecznie na pierwszy w tym roku koncert, który odbędzie się na naszej scenie już 21 maja o godzinie 20:00.

Będzie to występ Kasi Kadłubowskiej – gdańskiej wibrafonistki, która zaprezentuje utwory ze swojej płyty White Lions.
Muzyka zakorzeniona jest w ambiencie, klasyce oraz minimalizmie i ma posłużyć słuchaczom jako odskocznia – trampolina do własnego wnętrza.

Na krążku znajduje się sześć utworów inspirowanych amerykańskim nurtem minimal music oraz muzyką świata – szeroko rozumianym folklorem. Dwa z pozoru odrębne nurty są wielką inspiracją dla kompozycji na wibrafon, kalimbę, darabukę i wokal. Ukłonem w stronę klasycznych korzeni artystki są dwa aranże : Didos Lament z opery Hernego Purcella oraz jedna część z Suit wiolonczelowych Bacha. Artystka stara się zredefiniować klasykę oraz znaleźć ponownie miejsce na improwizację mającą swoje korzenie w muzyce klasycznej a nie w jazzie. Punktem wyjściowym są minimalistyczne formy, zapętlające się motywy, mantry.

Białe lwy to opowieści uwięzione w muzyce. Nie tylko historie o klarownej fabule lecz historie wnętrza, historie nadzmysłowe, podróże wgłąb siebie i zakamarki natury duchowej, psychologicznej i metafizycznej. To most łączący widzialne i niewidzialne. To co jest w środku: świat uczuć, refleksji, transcendencji, świadomości i podświadomości z tym co na zewnątrz – światem zmysłowym, cielesnym, materialnym, werbalnym, namacalnym.

„Wyobraź sobie że bierzesz rozbieg. Biegniesz z całych sił przez kilka sekund i skaczesz.
Rozpościerasz ramiona i szybujesz jak na paralotni. Otacza cię cisza.”

www.kasiakadlubowska.com

 
 
 
 
Ze względu na obostrzenia ilość miejsc jest ograniczona.
***
Regulamin:
– obowiązkowe maseczki
– obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu
– uzupełnienie krótkiego oświadczenia covid- 19 (dostępne na miejscu)
Bilety: 20 zł
Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot