Anita Cempa FINISSAGE

finisaż – 5 czerwca, 18:00

Teatr BOTO to również przestrzeń, w której mogą Państwo cieszyć oko sztukami wizualnymi.
 
Obecna wystawa zawiera cykl obrazów przedstawiających studium kobiecego ciała. Jej autorką jest trójmiejska artystka – Anita Cempa. Finisaż odbędzie się 5 czerwca o godzinie 18:00.
 
Inspiracją do cyklu są przeciwstawione sobie dwa aspekty kobiecej natury. Archetyp Ewy symbolizujący kreację, oraz Lilith utożsamiany z silną wyemancypowaną seksualnością a także destrukcją.
Poprzez użycie materiału będącego podstawą kreacji we wszechświecie artystka symbolicznie nawiązuje do aktu tworzenia w ogólnym znaczeniu.
Użyta w pracach technika odnosi się do procesu w którym nieożywiona materia – węgiel – w połączeniu z siłą witalną tworzy życie.
Nagość w obrazach przedstawiona jest w dyskretny, nie nachalny sposób. Sylwetki są statyczne jakby śpiące lub dopiero po przebudzeniu. Niektóre się przenikają. Z prac emanuje zmysłowość i spokój.
 
 
 
Anita Cempa – urodzona w Gdańsku, mieszka i tworzy w Sopocie.
Ukończyła dwa kierunki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: Grafikę na Wydziale Malarstwa i Grafiki oraz Projektowanie Form Użytkowych na Wydziale Wzornictwo Przemysłowe i Architektura Wnętrz.
Stypendystka Prezydenta Sopotu – Stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.
Obecnie tworzy w pracowni w WL-4 Mleczny Piotr na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku.
Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju. Ostatnia wystawa indywidualna – czerwiec 2020 – Dworek Sierakowskich w Sopocie.
 
Zapraszamy serdecznie w nasze progi!
#dozobaczeniawBOTO 

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot