W tym miejscu mogą Państwo bliżej poznać autorów prac znajdujących się na naszej wystawie w ramach V Festiwalu o Polskiego

Elwira Kruszelnicka

Elwira Kruszelnicka – żyje i pracuje w Gdyni.
Przez wiele lat realizowała się w biznesie, prowadząc własną firmę organizującą eventy, aż odkryła pasję fotografowania piękna natury i prawdziwych emocji ludzi. Jest samoukiem, fotografuje intuicyjnie. Podróżując po świecie zrozumiała, że zwalniając – to co najważniejsze może znaleźć bardzo blisko. Stąd w artystycznych kadrach często pokazuje bliskie nadmorskie krajobrazy, a w reportażu szuka emocji codzienności. Prowadzi kameralne warsztaty fotograficzne.
Jej zdjęcia były publikowane w Polsce i za granicą, wystawiane oraz nagradzane, m.in. przez National Geographic Polska, Amnesty International, Gdańsk Press Photo.

Więcej na: www.elwirak.com
https://www.facebook.com/Elwira.Kruszelnicka.Photography/

Marta Frej

Marta Frej – malarka, ilustratorka, animatorka kultury, prezeska fundacji Kulturoholizm.
Zasłynęła jako autorka feministycznych memów internetowych, łączących błyskotliwy, moralizatorski humor z kunsztowną grafiką. 
Marta Frej urodziła się w 1973 r. w Częstochowie. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej.
Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka.
Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę „Memy i grafy. Dżender, kasa i seks”, a w ubiegłym roku ukazał się jej komiks „Dromaderki”.
Najbardziej popularne prace to obrazy z podpisami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce.
 
 

Iwona Wojdowska

Iwona Wojdowska – fotografka, gdynianka, z lubelskimi  korzeniami. Maluje obiektywem. Inaczej nie potrafi. Portretuje kreatywnie.  Fotografuje intuicyjnie.Klei intencyjne kolaże.

Lubi niedopowiedzenia dające pole wyobraźni.  Jej motto to słowa Tennessee Williamsa „I don`n want realism. I want magic!”. Jest absolwentką Sopockich Szkół Fotografii Artystycznej. Współpracuje z trójmiejskimi Artystami, Teatrami i Instytucjami Kulturalnymi. Od lat przyjażni się z Fundacjami i Stowarzyszeniami gdyńskimi zrzeszającymi osoby z niepełnosprawnością, portretując podpopiecznych oraz dokumentując  wiele wydarzeń w których biorą udział. Jest laureatką XXI „Konkursu Gdynia bez barier” za „malowanie”  rzeczywistości pełnej emocji i prawdy o człowieku.

Jako Fotogrfka, od ponad 20 lat, pracuje terapeutycznie z kobietami, podczas sesji indywidualnych i warsztatów rozwojowych. Wykorzystuje wtedy fotografię jako narzędzie do odkrywania siebie, do pracy nad ciałem, duszą i myśleniem o sobie w szerszym aspekcie. Lubi inicjować inne patrzenie na siebie i obserwować jak w to wchodzi każdy indywidualnie.  Towarzyszy w otwieraniu, rozkwitaniu, radości, poczuciu mocy i sprawczości. Podczas sesji zdjęciowo-terapeutycznych wskazuje drogę do kobiecości, do piękna i mocy drzemiącej w każdej kobiecie, drogę do siebie samej. Uwiecznia przemiany, które zachodzą podczas tego procesu, aby były przypomnieniem o drzemiacych w nas potencjałach, na całe życie. To specjalistka w odkrywaniu tego, co zakryte i zapomniane. 

Od lat zajmuje się również klejeniem kolaży, cyfrowo i manualnie. Są to obrazy tworzone intuicyjnie, z intencją i energią mocy. Każdy kolaż ma idywiduane przesłanie dla każdego człowieka, bez względu na intencję autorki. Intuicja to siła, którą kieruje się w życiu codziennym i zawodowym. 

Co chce dać światu? Jaką czuje misję? 

Pokazać drogę do szczęścia, wolności i lekkości. Własnym życiem, twórczością i pracą z ludźmi udowodnić, że można życ bez lęku, bez ograniczeń, w radości, akceptacji tego co nas spotyka, miłości i celebracji każdego szczegółu dnia codziennego. 

www.wojdowska.pl
facebook.com/fot.Iwona.Wojdowska
facebook.com/iwona.wojdowska

Maria Szachnowska

Maria Szachnowska – magister sztuki, absolwentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku,  aneks ze scenografii i tkaniny artystycznej. Studentka III roku studiów doktoranckich na wydziale malarstwa, na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w latach 2015 – 2017 asystent w pracowni dyplomowej prof. Macieja Świeszewskiego, Wydział Malarstwa, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. 

strona: www.mariaszachnowska.com

Agnieszka Lenard

Agnieszka Lenard – malarka, rysownik, perkusistka, zielarka, architekt.
Absolwentka Politechniki Gdańskiej (dyplom 2010 r.) i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom 2011 r.).
Specjalizuje się w malarstwie akrylowym, olejnym i żywicznym oraz rysunku i akwareli. 

Na koncie kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych, między innymi w Strefie Sztuki w Gdańsku, Domku Sierakowskich w Sopocie, Gdańskim SARP i Gdyńskim Centrum Kultury.

Urodzona w Szczytnie, od kilku lat mieszkanka Gdańska. 

Do 2016 – obrazy olejne i akrylowe, gównie portrety eksperymentalne, starającym się uchwycić  charaktery i głębie człowieka, jego kolory duszy.
Lata 2016-2019 obrazy żywiczne, technika własna, eksperymentalna, około 160 prac małego formatu, z tematem przewodnim wzlatywania, odradzania się; przedstawione w seriach: smoki/feniksy, rajskie ptaki/charaktery kobiet.
Od 2019 r – kontynuacja tematyki feniksów na dużych formatach; akryle na płótnie w technice pouring art, wzbogaconej o doświadczenia kompozycyjne, opracowane w malarstwie żywicznym.
2019-2020 – seria akwareli o tematyce wody.
2018-2021 –  seria rysunków na papierze akwarelowym, ukazująca motywy łączące człowieka z naturą w formie abstrakcji.

Tematyka wzlatywania, uchwycenia kolorów duszy, ludzkiego potencjału, jest mi bardzo bliska. 

Zależy mi aby człowiek, który obcuje z obrazem, doznawał nie tylko estetycznych wrażeń, ale przede wszystkim, aby dojrzał w nim jakąś część siebie i potencjał swojej duszy. 

Wystawione obrazy są z kolekcji prywatnej. 

Istnieje możliwość nabycia lub zamówienia obrazów. 

Dostępne są również plakaty z obrazów żywicznych i rysunków. 

Kontakt:

Instagram: @agnieszkalenard i @rising.art.by.agnieszka.lenard

facebook: @agnieszkalenard.art

Karolina Bracławiec

Jestem istotą nieustannie poszukującą, w otwartości przyjmującą to, co przychodzi. Wyrażam się poprzez emocje, które są głównym nośnikiem mojej twórczości. Integruję i rozkochuję w sobie to, co trudne: słabość, płacz, strach, lęk, ból, złość, gniew, frustrację, nienawiść, niewiedzę czy żal – by doświadczać życia w pełni – pełni miłości, zachwytu i rozkoszy! Zapoczątkowała ten proces myśl nie wiem, wyrażona przed laty, na wystawie dyplomowej. Myśl, która nieustannie towarzyszy, ewoluuje i otwiera nowe szlaki działań twórczych i rozwoju, stając się pretekstem do kolejnych realizacji artystycznych. Dzięki nie wiem odkryłam również, że najbardziej w świecie zachwyca mnie odpoczynek! Jestem w ciekawości gdzie mnie to odkrycie zaprowadzi!

https://www.karolinabraclawiec.pl/

Hanna Kwiatkowska-Gurnewicz

Hanna Kwiatkowska-Gurnewicz – twórca ciągle poszukujący.
Fotograf artystyczny, malarka, dekorator, grafik komputerowy, projektant.
Jej mottem mogły by być slowa Facundo Galati „Wszystko co jest dla Ciebie, znajdzie Cię”.
Z otwartym sercem, duszą obserwuje świat żeby zatrzymać drobne chwile emocji w swoich pracach. Tę możliwość daje jej kategoria, Fotografia uliczna. Natychmiastowe utrwalenie ulotnych momentów. Zwraca w nich dużą uwagę na kolorystykę, światło, kompozycję, formy geometryczne które tworzą się w takich momentach. Każde zdjęcie to osobna historia, zatrzymana w kadrze z dużą wrażliwością. Te same aspekty można odnaleźć w jej ulubionej formie artystycznego wyrazu, do której wróciła niedawno, kolażach. Możliwość dużo głębszego spojrzenia na otaczający świat. Bawi się symboliką którą odnajdujemy w każdej pracy. Przemyślane, proste najdrobniejsze detale. Opowieść to chyba najtrafniejsze określenie jej wszystkich prac.

 

Ela Kinowska

Ela Kinowska od ponad trzech dekad zajmuje się filmem, fotografią i animacją kultury. W 1990 roku wyemigrowała do Kanady. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy Polską a Kyrgyzstanem, gdzie towarzyszy mężowi na placówce ONZ-tu. Ela Kinowska jest jest mieszkanką Sopotu, gdzie założyła Fundację Edukacja. Kultura.Sztuka. Prezentowała swoje fotografie na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Kanadzie, Meksyku, Serbii, Węgrzech, Polsce, Rosji i Kolumbii. Buduje pomosty kulturalne pomiędzy krajami i ludźmi z różnych kultur. Obecnie pracuje nad projektem SOPOT BEACH, produktem którego będzie album fotograficzny, który się ukaże w lipcu tego roku.

Kontakt:
e-mail: elaphoto09@gmail.com
tel.: +48 574 362 174
www.elaphoto.com
Instagram: #sopotbeach
FB: Ela Kinowska
TT: @elaphoto

Agata Kościołowska

Agata Kościołowska (1995) – absolwentka Wydziału Rzeźby i Intermediów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych (2015-2020). Żywo zainteresowana sztuką włókna, jak również kwestiami zagadnień ekologicznych: samoświadomości, współistnienia oraz własnym wpływem na środowisko. W twórczości od zawsze podejmuje działania upcyklingowe w duchu no waste.
Aktualnie maluje na zamówienie i koordynuje współpracę lokalnych artystów z second handem Druga Ręka w Gdańsku przy tworzeniu kolekcji ręcznie malowanych ubrań z drugiego obiegu.
 

Piotr Bąkowski

Piotr Bąkowski – urodzony w Gdańsku w 1974 roku, Od 1995 – 2000 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2001 obronił dyplom w pracowni prof. Hugona Laseckiego. Pracuje i tworzy w Gdańsku Oliwie. 

Marianna Sykutera

Marianna Sykutera – kilka słów o sobie w kontekście prezentowanej pracy.

Fotografii uczyłam się w szkole plastycznej w Gdyni Orłowie i na ASP w Gdańsku. Na drugim roku studiów zainteresowałam się filmem i krótkimi formami audiowizualnymi. Na potrzeby filmu tworzyłam kreacje siebie i innych co w konsekwencji zrodziło pasję do wizażu i stylizacji. W swoim dyplomie licencjackim postanowiłam pokazać świeża wówczas miłość do charakteryzacji w połaczeniu z eksperymentem na sobie, poddajac obserwacji własny los, odprawiajac różnego rodzaju rytuały i jednoczac się z Natura.  Jest to próba zobrazowania swojego przypadku. Jednocześnie staram się odpowiedzieć na nurtujace mnie pytanie ” czy przypadkiem rzadzi chaos czy ukryty porzadek”?

Fenomen losowości i jego wpływu na życie człowieka oraz domniemania na temat jego przyczyn i znaczenia zaintrygował mnie na tyle, by rozwinać ten temat.  Interesuje mnie, również zjawisko determinizmu zdarzeń, jak i chaosu i ciszy będące podstawą twórczości artysty. 

Praca dotyka również kwestii Szamanizmu i rytuałów, co posłużyło mi do stworzenia drugiej części dyplomu pt „Wcielenia Szamana”. W fotogarfiach bawię się charakteryzacja i światłem, by odzwierciedlić własne wizje na ten temat. Na zdjęciach widnieja moi przyjaciele ucharakteryzowani na współczesnych Szamanów zgodnie z ich osobowościami. Jest to poniekad podziękowanie dla nich za to, że byli przy mnie w tym projekcie i życiu. 

Zaprezentowana fotografia jest uzupełnieniem tej pracy, w której badam własny przypadek (los) 

Obecnie studiuję charakteryzację filmowa i teatralna w Międzynarodowym Studium Dziewulskich kontynuujac drogę swojego przeznaczenia. Moje prace można obejrzec tu: https://www.instagram.com/marryjanesykutera/

Michał Trojanowski

Michał Trojanowski
Gdańsk’87.

ASP Gdańsk + ASP Wrocław.
Kiedyś myślał, że będzie ilustratorem, więc został fotografem i filmowcem, choć dalej lubi robić wycinanki. Przyjaciel ludzi i zwierząt. Czarodziej najpiękniejszych baśni. Pracuje nad wieloma rzeczami i w niektórych jest niezły. Jego motto to „może nie jestem najtańszy, ale na pewno nie jestem najlepszy”. Nie wygrał żadnego konkursu, nie dostał żadnej nagrody, zwykle olewa wystawy. Nie lubi mówić o sobie w trzeciej osobie. W wolnej chwili dobry film, dobra książka.
 
A tutaj linki w które i tak nikt nie klika:
 

Monika Rucińska

Monika Rucińska – ukończyłam studia wyższe na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku pedagogika – edukacja przez sztukę. Uzyskałam również tytuł fototechnika w studium fotograficznym.
Aktualnie pracuję w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni.
Realizuję się również artystycznie. Zajmuję się fotografią artystyczną pod nazwą WIDZENIE.
Efekty moich sesji są publikowanie w magazynach na całym świecie.
Prowadzę również warsztaty artystyczne i kreatywne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Moje prace gościły na ścianach Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu podczas wystawy pokonkursowej.
Zostałam laureatką nagrody publiczności w konkursie WYSTAW SIĘ W CSW 2021.

Od 4 lat jestem mieszkanką Gdyni, a od 3 lat działam czynnie jako wolontariuszka w Muzeum Emigracji w Gdyni.
Zrealizowałam roczny projekt fotograficzny „Wolontariusze i ich Dusze”.
Współpracuję również z Konsulatem Kultury i Przystaniami Sąsiedzkimi, a w jednej z nich prowadziłam cykl – Oksywskie Fotospacery.

Kontakt:
monika.ewelina.rucinska@gmail.com
https://www.instagram.com/widzenie_/
https://www.facebook.com/widzenievision/
https://rucinska.wixsite.com/widzenie

 

Agata Markos

Agata Markos – rzeźbiarka i ceramiczka pochodząca z Pojezierza Iławskiego, mieszkająca obecnie w Trójmieście.
W jej twórczości można odnaleźć liczne inspiracje przyrodą. Artystka wychowała się przy Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Chronionych, który prowadzi jej tata. Mama większość życia pracowała w Lasach Państwowych.

Fascynacja naturą pchnęły Agatę na tory sztuki site-specific i land artu- dziedzin zajmujących się łączeniem elementów rzeźbiarskich z elementami krajobrazu, często uwzględniając ego aspekty historyczne, architektoniczne, topograficzne czy kulturowe.

Możliwości technologiczne swoich rąk i umysłu studiowała na Wydziale Rzeźby gdańskiego ASP (specjalizacja: Ceramika) w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego i prof. Teresy Klaman.

„Ceramika jest dla mnie alchemią – odpowiedzialną przemianą żywiołów. Lepienie z gliny pielęgnuje spokój, który wspiera przestrzeń do praktyki cierpliwości. Możliwości formy i koloru pomagają zwizualizować za pomocą rąk to, co wewnątrz nas. Tworzenie to wyrażanie siebie w danym momencie i sytuacji. Wierzę, że każdy ma w sobie potencjał kreacji, a jeśli dłonie są energetycznym przedłużeniem serca to dajmy im przemówić”.

Od 2018 roku prowadzi własną firmę zajmującą się realizacją indywidualnych zleceń rzeźbiarskich, produkcją artystycznej ceramiki użytkowej oraz prowadzeniem warsztatów tworzenia ceramiki od podstaw.

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA I REALIZACJE ARTYSTYCZNE:
2012 – nagroda MKiDN dla najlepszych studentów uczelni artystycznych
2012 – realizacja rzeźby z marmuru dla Doliny Nidy / plener rzeźbiarski na zaproszenie ASP Kraków / Orońsko
2012 – udział w międzynarodowym plenerze konceptualnym “The Tower of Babel – creativity, tolerance and future”. Bułgaria / Warna
2015-obecnie – współtworzenie Kręgu Wspólnoty Kultur w Glaznotach – miejsca kultury pamięci poświęcone pokoleniom anonimowych, a także znanych z imienia i nazwiska, twórców wyjątkowego wizerunku kulturowego i cywilizacyjnego Wzgórz Dylewskich.
https://wmodn.olsztyn.pl/ocee/krag-wspolnoty-kultur-2/
2017- Zwierzę-symbol jakości – autorski warsztat rzeźby ceramicznej zrealizowany podczas rojektu “Kultura spotyka biznes” Instytuut Kultury Miejskiej / Gdańsk
http://kulturaspotykabiznes.pl/artykuly/195/
2020 – Wyjdź do sztuki – wydarzenie artystyczne z wystawą rzeźby ceramicznej. Galeria WL4-Mleczny Piotr/Gdańsk-Stocznia

Marek Brodecki

Marek Brodecki – urodzil się w 1964 roku gdzie do 10 roku życia mieszkał w Gdyni. W wieku 11 lat wyjechał do Niemiec, gdzie dorastał i kształowal charakter.  Emocjonalnie zawsze związany z Polskim wybrzeżem, dokąd wielokrotnie powraca do rodziny i córki.

Zajmował się reżyserią teatralną, wystrojem wnetrz (kolorystyką), a od 2007 roku malarstwem. Wielkrotnie brał udział w zbiorowych wystawach w kultowych miejscach Berlina. Obecnie mieszka w Berlinie, gdzie tworzy i realizuje portrety na zamówienie.

Elżbieta Strzałkowska

Elżbieta Strzałkowska jest pedagogiem i artystką samoukiem. Uprawia malarstwo i rysunek niekonwencjonalną techniką (rysuje długopisami). Stroni od wystaw a Jej prace prezentowane były dotąd jedynie w 2016 roku na terenie klubu Stoczni Gdańskiej i w 2019 roku w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Rysunki długopisem powstają od 7 lat i są efektem naturalnej, i na pozór zwykłej radości tworzenia. Wybór narzędzia nie był przypadkowy, przez wiele miesięcy była przykuta do łóżka a długopis okazał się zbawienny w porównaniu z brudzącym grafitem ołówka. Każdego dnia sumiennie uczyła się odzwierciedlać rzeczywistość otaczającego świata – światło, ludzkie ciało, przedmioty. W 2017 roku dokonała się wewnętrzna przemiana artystki, którą (do 2019 roku) charakteryzował oddany, kreską na płótnie, efekt światła i cienia. Prezentowane obecnie obrazy, pochodzą z przygotowywanej serii prac artystycznej wizji snów i rzeczywistości. 

Elżbieta od 6 lat tworzy i mieszka w wiosce – Czapielsk, która jest idealnym miejscem do artystycznej pracy.

Kontakt:
Instagram: @estrza
Facebook: Elżbieta Strzałkowska www.facebook.com/estrza/
https://www.pdfkitapciniz.com/u/estrza

Krzysztof Winciorek

Krzysztof Winciorek – fotograf, grafik, twórca

Fotograf badający zjawiska psychologiczne i socjologiczne, przekładający je na tor wizualny. Dokumentalista, miłośnik fotografii ulicznej i architektury. Fotograf reklamowy współtworzący Tekla Studio. Urodzony w Gdańsku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w Pracowni Fotografii Reklamowej Witolda Węgrzyna i dr hab. Jadwigi Okrassy na kierunku: Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, specjalność: Fotografia na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Magister sztuki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej w kierunku Fotografia.

Art Resume
Wybrane wystawy:
2018 – Wystawa indywidualna (Bit)Mapa jako metafora obrazu, Galeria Debiut, Gdynia Orłowo, kurator: Ewa Manuszewska
2017 – Wystawa fotografii projektu DiMANDALE, Sztuka Wyboru, Gdańsk Wrzeszcz, kurator: Dominika Krajewska – MM Space
2015 – Wystawa indywidualna dokumentacji projektu Pociąg do miasta, Teatru Gdynia Główna, kurator: Ida Bocian
2014 – Wystawa indywidualna fotografii z cyklu Gdynia Fotogeniczna, Galeria Pęd Sztuki, Teatr Gdynia Główna, kurator Magdalena Morawska
2013 – Wystawa polskich artystów niezależnych Edycja 2013 – Budowla i Człowiek, Spichlerz Sztuki Wejherowo
2011 – Wystawa indywidualna fotografii z cyklu Red Nude w Galerii MUSIKKHUSET, Haugesund, Norwegia
2008 – Wystawa zbiorowa XII Festiwalu Szekspirowskiego, Królewska Fabryka Karabinów, Gdańsk
2007 – Wystawa zbiorowa Przygoda IV – obszary medium – fotografia w gdańskiej ASP, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
2006 – Wystawa zbiorowa Przygoda IV – fotografia w gdańskiej ASP, Galeria FF w Łodzi
2006 – Wystawa zbiorowa – V Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi – Wystawy prezentujące osiągnięcia znanych szkół fotograficznych z Polski i zza granicy, Łódź.
Inne:
– Organizator konkursów do wystaw zbiorowych fotografii ulicznej – Gdynia Fotogeniczna
– Niezależny fotoreporter i dokumentalista
– Fotograf teatralny
– Dokumentalista spektakli festiwali Teatru Gdynia Główna – Pociąg do Miasta
– Liczne realizacje projektów artystycznych i komercyjnych
– Współzałożyciel pracowni fotografii i multimediów w Gdyni przy – Tekla Studio.
– Inicjator spotkań twórców sztuki fotografii trójmiejskiej sceny – Moje Foto Story
– Lata 2008 / 09 / 10 – pełna dokumentacja fotograficzna Międzynarodowego Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych „ZDARZENIA” – TCZEW – EUROPA
– Właściciel firmy Aero Kadr – www.aerokadr.com

kontakt:

Kasia Piontecka

Kasia Piontecka – Pochodzę stąd, z Trójmiasta, mieszkam (niestety) pod Warszawą, ale obiecuję to zmienić.
 
Uczelnie rozpoczęte nie zakończone
*Uniwersytet Gdański ,Filologia polska
*Studium Technik Teatralnych w Warszawie -kostium teatralny
*Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi Projektowanie Ubioru
 
Uwielbiam wszelkie rękodzieło, ostatnio w szczególności Mandale, które pozwalają mi oderwać się od pędu i zgiełku….
 
Na balkonie w bloku mam ogródek, w którym kolejny rok rosną pomidory, cukinie, poziomki, malinotruskawki i niezliczone ilości kwiatów.
 
Jestem przekolorowym rozemocjonowanym nadwrażliwcem….
 
Uwielbiam ludzi otwartych, szczerych, czułych, wrażliwych, 
Nie toleruję nietolerancji, agresji, przemocy, ograniczonych horyzontów.

Joanna Grzybowska

Joanna Grzybowska – artystyczna Dusza, która od ponad trzech lat codziennie fotografuje wschody słońca w Sopocie i dzieli się ich pięknem. Od prawie dwóch lat codziennie zanurza się w zimnym Bałtyku. Te intuicyjne praktyki pozwoliły jej przejść przez najtrudniejsze życiowe doświadczenia i rozwinąć artystyczne skrzydła.
Pasja fotografowania i zachwyt stały się dla niej drogą do wewnętrznej radości życia.
Na co dzień inspiruje do praktyki doświadczania wschodów słońca i zachęca każdego do zanurzeń i kąpieli w zimnym Bałyku.
Kocha fotografować ludzi podczas zanurzeń w morzu, którym towarzyszy w ich procesach, gdzie powstają energetyczne zdjęcia mocy w stylu silohouette.
 
Jest współzałożycielka inicjatywy społecznej Morze Aniołów, która powstała w Sopocie, w maju 2020 roku w trakcie trwania pandemii. Społeczność praktykuje całoroczne kąpiele w zimnym morzu o wschodzie słońca i organizuje różne wydarzenia na plaży. Jest współorganizatorka charytatywnego wydarzenia 1000 Aniołów o wschodzie słońca – 1.06.2021.
Jej fotografie ilustrują niezwykłe wydanie książki Julii Łaszkiewicz „Magia Grupy”, w której też opisuje swoją historię.
Jej fotografie można było wielokrotnie oglądać na różnych wystawach w Sopocie, co roku wydaje artystyczne kalendarze dedykowane wschodom słońca i zimnemu Bałtykowi.
Współpracuje z portalem Dzień Dobry Sopot.
Jest zaangażowana w różne inicjatywy prospołeczne i ekologiczne, szczególnie na rzecz niedokarmiania chlebem sopockich łabędzi i dbania o czystość sopockich plaży.
 
Wierzy, że piękno i dobro są silniejsze od wszelkich przeciwności losu. Fotografia intuicyjna jest jej sposobem na wniesienie do świata tak potrzebnego teraz spokoju, ukojenia i piękna.
Uważa, że w Sopocie są najpiękniejsze i niepowtarzalne wschody słońca, a każdy wschód jest cudem i nowym początkiem i każdy może tego doświadczyć. Wierzy w moc energii grupy.
„Anioły są wśród nas. Nigdy nie wiesz kto dla Ciebie stanie się Aniołem a dla kogo staniesz się nim Ty.” – To jej przesłanie i motto Morza Aniołów.