„W pół kroku do amoku?” | Slam poetycki

10 sierpnia, 19:00

🪐 Fabuła 🪐
Dusza miota się w amoku – targa nią furia, a może w ferworze rozbudza się zapał?
Gęstnieje parne powietrze, potop ludzki spływa ulicami miasta do morza, tubylcy kryją się przed czwartą falą… turystów. Tylko samotny poeta szuka schronienia, przemykając bocznymi uliczkami, rozbieganymi oczami wypatrując ratunku. I oto jest, samotna ostoja, mamiąca obietnicą twórczego azylu, uwodzicielsko wzywa syrenia pieśń weny. Czy czeka go tu kojący wieczór w hipnotycznych oparach rozszalałych wersów ciskanych ze sceny, a może sam da się porwać maniakalnemu pędowi ku improwizacji?
Sympatyku poezji, wstąp w nasze progi, a poslamuj sobie. Nie dojdzie Cię tu słońce, przyrzekamy Tobie. Teatr BOTO oraz Sztukowirówka zapraszają na wieczór w klimatach artystycznej furii i – nie zawsze metaforycznego – wrzasku. Wprowadź się w liryczny trans, sprowadź innych na drogę bajronicznego nałogu. Kto wie, może akurat ta faza zaprowadzi Cię aż na deski V Ogólnopolskich Mistrzostw w Poznaniu?
 
🎤 Zasady
Zawodnicy zmierzą się ze sobą w formule turnieju poetycko-improwizatorskiego, popularnie nazywanego slamem poetyckim. Na drodze losowania autorzy będą zestawiani w pary, by rywalizować o to, kto z danej dwójki przejdzie do następnej rundy.
Na każdym etapie turnieju poecie-performerowi przysługują trzy minuty na przedstawienie własnej, niepublikowanej, nienagradzanej dotąd twórczości. Po zakończeniu występu publiczność poprzez głosowanie wybiera lepszą prezentację, decydując tym samym, kto przejdzie dalej. Procedura jest powtarzana do czasu, aż zostanie wyłoniony ostateczny zwycięzca.
Zalecamy przygotowanie minimum 5-7 tekstów w razie ewentualnych dogrywek. Recytacja z pamięci, improwizacja, wirtuozerski performance artystyczny będą mile widziane. Występy odbywają się bez użycia rekwizytów.
 
🌔 Dodatkowe informacje 🌖
– Każdy uczestnik slamu poetyckiego otrzyma unikatową opaskę na rękę, gwarantującą 20% zniżki na wszystkie napoje alkoholowe i bezalkoholowe w barotece BOTO.
– Konkurs odbędzie się w dwóch przestrzeniach: na scenie teatralnej znajdującej się na pierwszym piętrze oraz będzie wyświetlany na telebimie na ścianie w części barowej. Jednakże aktywne uczestnictwo w slamie oraz liczenie głosów odbywać się będą wyłącznie na scenie teatralnej.
– Każdy głosujący otrzyma zestaw trzech kart: niebieskiej, czerwonej i żółtej. Karta niebieska i czerwona będą wykorzystywane do standardowego głosowania. Żółta karta zostanie użyta tylko w przypadku potrójnego zestawienia uczestników (mającego nieraz miejsce przy nieparzystej liczbie osób występujących).
– Sala teatralna liczy 55 miejsc siedzących. Pierwszeństwo w wyborze miejsc mają występujący artyści. Dla osób zasiadających w publiczności nie prowadzimy uprzedniej rejestracji ani osobnych zapisów tuż przed konkursem. Prosimy więc o punktualność.
 
◍◍◍◍◍◍◍◍◍◍◍ Regulamin ◍◍◍◍◍◍◍◍◍◍◍
1. Organizator: Teatr BOTO oraz Sztukowirówka – centrum inicjatyw artystycznych.
2. Udział jest bezpłatny. Wstęp wolny. Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na: sztukowirowka@gmail.com lub w dniu slamu osobiście przed startem.
3. Możliwa jest prezentacja tylko własnych, nienagradzanych, niepublikowanych tekstów. Tekst można przeczytać z kartki lub z telefonu. Pojedynczy występ nie może przekroczyć 3 minut.
4. Organizator przyzna następujące nagrody:
🏆 I nagrodę główną dla zwycięzcy – nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł + podwójną wejściówkę na wybrane wydarzenia z repertuaru Teatru BOTO + unikatową statuetkę
🏆 II nagrodę – 50zł + podwójną wejściówkę na wybrane wydarzenia z repertuaru Teatru BOTO
5. Turniej zostanie rozegrany systemem pucharowym. O doborze artystów rywalizujących w danym pojedynku zadecyduje losowanie. Zwycięzca pojedynku przechodzi do następnej rundy. W przypadku remisu obowiązuje dogrywka.
6. W rundzie pierwszej poprosimy o wykonanie tekstów zahaczających o tematy: amok, szał, ferwor, mania, trans. Wielorako rozumiane.
7. Liczba rund zależy od ilości zgłoszonych osób. W przypadku większej liczby zgłoszeń o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie kolorowymi kartami.
8. Uczestnik slamu poetyckiego zgadza się na rejestrację i wykorzystywanie swojego wizerunku w celach promocyjnych i informacyjnych realizowanych przez Organizatorów: fotorelacja, transmisja online, wszelkie formy audiowizualne.
9. Wszyscy uczestnicy imprezy zobowiązani są do stosowania się do obostrzeń sanitarnych, związanych z ochroną przed COVID-19 tzn. dbanie o dezynfekcję rąk, zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek ochronnych.
10. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatorów oraz zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu.
 
☄️ Podsumowanie ☄️
Co: turniej poetycko-improwizatorski
Kiedy: 10 sierpnia (wtorek)
O której: start godz. 19:00
Gdzie: Teatr BOTO, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B, Sopot.
Przybywajcie tłumnie!
Spotkanie poprowadzą dla Was: Zuzanna Tomaszewska i Witold Pozorski. 👱‍♀️🧑‍🦰

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot