BOTO post-pandemicznie: Wiśniewski / Gumienny / Gos

12 sierpnia, 21:00

Kolejna czwartkowa dawka jazzu w BOTO.
Zaczynamy tradycyjnie o 21:00.
 
W tym tygodniu wystąpią dla Państwa:
Ignacy Jan Wiśniewski – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Gumienny – gitara elektryczna
Michał Gos – perkusja
 
 
Ignacy Jan Wiśniewski – pianista, kompozytor, sideman, lider Ignacy Wiśniewski Trio (Adam Żuchowski/kontrabas, Paweł Osicki/perkusja) – Jazz Shirim (2016) i Kantata Jazzowa / z wokalistą Kamilem Dominiakiem i tekstami Michała Rusinka (2018). Wspólnie z Pawłem Nowakiem założył zespół Almost Jazz Group – Accordina (2012), Na Kaszebach (2014) oraz Fade Out (2017). Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej oraz musicali, kierownik muzyczny spektakli teatralnych. Wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współzałożyciel fundacji wydawniczej WOOD and MOOD. Stypendysta programu ministerialnego Młoda Polska 2018. Specjalizuje się w akompaniowaniu aktorom i śpiewakom. W 2021 wydaje płytę Ignacy Wiśniewski DUOS wspólnie z Olo Walickim, Mikołajem Trzaską, Michałem Bryndalem i Marcinem Januszkiewiczem.
 
Krzysztof Gumienny – gitarzysta, kompozytor muzyki teatralnej, realizator dźwięku, wykładowca w African Music School w Republice Środkowej Afryki. Lider projektów muzyki autorskiej z pogranicza jazzu i world music.
 
Michał Gos – perkusista wywodzący się z trójmiejskiej sceny niezależnej. Współpracował z takimi grupami jak Oczi Cziorne, Mazzoll & Arhythmic Perfection, Sonus Akrobata oraz z muzykami: Mikołaj Trzaska, Irek Wojtczak, Pat Mastelotto, Trey Gunn, Noel Akchote, Piotr Pawlak, Zdzisław Piernik, Clayton Thomas, John Edwards, Herb Robertson i wielu innych. Ma na swoim koncie koncerty na wielu festiwalach, w tym: Warszawska Jesień, Malta w Poznaniu, Yass-no i Feta w Gdańsku, Gdynia Summer Jazz Days, Warsaw Summer Jazz Days, Przystanek Woodstock, Jena Jazz Thuringen, Festiwal im. Sergieja Kuriohina w Moskwie, SKIP w Petersburgu, Art Genda w Sztokholmie. Obecnie udziela się w wielu projektach muzycznych o szerokim spektrum stylistycznym (m.in. IZES, Band A, Lonker See, Vulgar)
 
 
****
Obowiązują następujące wytyczne:
–maseczki zasłaniające usta i nos
– przed wejściem na górę należy zdezynfekować ręce
– przed wejściem każdy z uczestników zostanie poproszony o złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczeni, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.

Bilety: 20 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot