BOTO pomaga: koncert charytatywny Africa Music School (w BOTO ogródku)

13 sierpnia, 19:00

Drodzy Przyjaciele BOTO,
Zapraszamy Was tłumnie na wydarzenie, które dotyczy sprawy słusznej i potrzebnej. Pokażmy naszą solidarną siłę i dołóżmy „cegiełkę” do pomocy tym, którzy tego potrzebują. Cały dochód z biletów zostanie przekazany Fundacji AKEDA na budowę szkoły muzycznej w Republice Środkowoafrykańskiej.
Bądźcie z nami!
 
 
Przed koncertem, o godzinie 19.00 będzie transmitowany film ukazujący sytuację w Republice Środkowoafrykańskiej.
 
 
O projekcie:
 
AFRICAN MUSIC SCHOOL ft. Dezarus – „zamiast broni, instrumenty
 
Koncert African Music School to połączenie bardzo ciekawego wydarzenia muzycznego z możliwością pomocy w pięknej, charytatywnej misji.
 
African Music School to pierwsza szkoła muzyczna w Republice Środkowoafrykańskiej, założona przez polskiego misjonarza i prowadzona przez fundację Akeda. Kolejne zmiany muzyków z Polski uczą tam uzdolnione dzieci i młodzież gry na różnych instrumentach. W tym targanym konfliktami zbrojnymi kraju, to często dla nich życiowa szansa, w myśl przyświecającego temu przedsięwzięciu hasłu „Zamiast broni, instrumenty”.
 
Główną ideą AFRICAN MUSIC SCHOOL jest stworzenie miejsca, w którym utalentowane dzieci z ubogich rodzin otrzymają profesjonalną edukację muzyczną, która w przyszłości da im pracę i możliwość utrzymania rodziny. Dla większości z nich będzie to zapewne też jedyna szansa na jakąkolwiek naukę.
 
Celem projektu African Music School jest budowa pierwszej szkoły muzycznej w RCA w miejscowości Bouar, gdzie stacjonuje polski misjonarz i autor projektu, br. Benedykt Pączka. Fundacja AKEDA prowadzi projekt AMS poprzez organizowanie akcji mających na celu zebranie środków finansowych na rzecz budowy szkoły. Zespół fundacji poszukuje również szans na finansowanie projektu poprzez systemy grantowe.
 
Zespół African Music School jest złożony z najlepszych uczniów: Jospin – gitara basowa, Hypolite – perkusja i Christophe – gitara elektryczna.
 
Razem z nimi wystąpi artysta, który w swoim kraju ma status prawdziwej gwiazdy – Dezarus, a zespół będą wspierać polscy muzycy, którzy uczyli muzyki w African Music School.
 
 
Dezarus to pochodzący z Republiki Środkowoafrykańskiej artysta młodego pokolenia. Aktualnie mieszka i tworzy w Lyonie we Francji, gdzie wraz z grupą Enigmatik Music Family wyprodukował kilkanaście utworów, które spotkały się dużym sukcesem w RŚA. Jego twórczość nawiązuje do tradycyjnej rumby kongolijskiej, która wykształciła się w XXw w Afryce środkowej i została spopularyzowane przez Franco Luambo i jego grupę OK JAZZ. W jego utworach można odnaleźć elementy rumby tcha tcho, rumby odemby, taneczny soukous czy żywiołowe gitarowe sebeny. W tekstach Dezarusa, które pisze w języku francuskim oraz sango, możemy usłyszeć o miłosnych poradach oraz dylematach ale również o miłości i wdzięczności jaką darzy Boga . Taka mieszanka muzyczno językowa dała mu status gwiazdy w Republice Środkowoafrykańskiej ,a jego utwory jak Kanga Be (cierpliwości) czy Ye So Mbi Ye (to czego chcę) można usłyszeć w pubach, restauracjach, sklepach i rozgłośniach radiowych w każdym większym mieście.
 
 
 
***
Regulamin:
– obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos
– obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu
– uzupełnienie krótkiego oświadczenia o braku styczności z covid- 19 (dostępne na miejscu)

Bilety: 20 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot