Ayelet Ori Benita

1 września, 20:00

Ayelet Ori Benita -artystka łączącą głos i perkusję, poszukująca głębokiego dialogu pomiędzy nimi, bitami i melodią. W jej twórczości słychać wpływy północnoafrykańskiej żydowskiej muzyki tradycyjnej oraz klasycznej muzyki arabskiej. Artystka dodaje do tego bardzo osobisty przekaz połączony z imponującymi umiejętnościami technicznymi i wyjątkowym kobiecym stylem.

Benita nagrywa na scenie fragmenty tekstów hebrajskich i arabskich, tworzy warstwy rytmiczne rapując w miękkiej melodii, która tworzy spójną opowieść – ostatnio skończyła nagrywać swój pierwszy solowy album, oparty w całości na materiale wokalnym i perkusyjnym.

Ayelet jest uczennicą wirtuozów perkusji Zohara Fresco i Yshai’a Aftermanagra . Gra w zespołach „Esev Yam” i „Women Voice and Beat” (występowali m.in na Festiwalu „Zbliżenia“ w Synagodze Gdańskiej oraz Polska YIDDISHLAND w Teatrze Atelier). Artystka jest również członkinią izraelskiego zespołu: Ethno-stalgic Trio, które wzięło udział m.in w festiwalu muzyki światowej Menagnim – Olam oraz w licznych produkcjach teatralnych.

***
Obowiązują następujące wytyczne:
maseczki zasłaniające usta i nos
przed wejściem na górę należy zdezynfekować ręce
przed wejściem każdy z uczestników zostanie poproszony o złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczeni, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.

Bilety: 25 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot