„Światłocień” | FluoSlam Poetycki

27 października, 19:00

🪐 Fabuła 🪐
Halloween tuż-tuż, zacierają się granice, mniej wyraźne stają się podziały. Światło czy mrok? Uczestnik czy widz? A może wszystko jest jedynie snem we śnie?
W miejscu gdzie krzyżują się światy tego wieczoru w półmroku zajaśnieje łuna literackiej iluminacji, zerwą się słowa niczym ogniki, a natchnienie zawiśnie w powietrzu mieniąc się jak zorza.
Gwarantujemy neonową zieleń, jaskrawe fiolety, kolorowe wariacje i refleksy, słowem: istny fluo klimat, by rozproszyć jesienną ponurość za oknem.
Dołączajcie do nas 27 października o godz. 19:00 w Teatrze Boto. Ognie świętego Elma wskażą Wam drogę. Za podpałkę wystarczy sam zapał, ale literackie wizjonerstwo mile widziane!
 
🎤 Zasady
Zawodnicy zmierzą się ze sobą w formule turnieju poetycko-improwizatorskiego, popularnie nazywanego slamem poetyckim. Na drodze losowania autorzy będą zestawiani w pary, by rywalizować o to, kto z danej dwójki przejdzie do następnej rundy.
Na każdym etapie turnieju poecie-performerowi przysługują trzy minuty na przedstawienie własnej, niepublikowanej, nienagradzanej dotąd twórczości. Po zakończeniu występu publiczność poprzez głosowanie wybiera lepszą prezentację, decydując tym samym, kto przejdzie dalej. Procedura jest powtarzana do czasu, aż zostanie wyłoniony ostateczny zwycięzca.
Zalecamy przygotowanie minimum 5-7 tekstów w razie ewentualnych dogrywek. Recytacja z pamięci, improwizacja, wirtuozerski performance artystyczny będą mile widziane.
 
🌔 Dodatkowe informacje 🌖
– Na konkursie dozwolone będzie użycie rekwizytów, lecz wyłącznie tych, które zapewnią organizatorzy. Rekwizyty to: farbki oraz pałeczki fluorescencyjne;
– Każdy uczestnik slamu poetyckiego otrzyma unikatową opaskę na rękę, gwarantującą 20% zniżki na wszystkie napoje alkoholowe i bezalkoholowe w barotece BOTO.
– Sala teatralna liczy 55 miejsc siedzących. Pierwszeństwo w wyborze miejsc mają występujący artyści. Dla osób zasiadających w publiczności nie prowadzimy uprzedniej rejestracji ani osobnych zapisów tuż przed konkursem. Zachęcamy więc do punktualnego przybycia.
– W trosce o czystość sceny oraz stosowną utylizację pałeczek fluorescencyjnych, po zakończeniu slamu zachęcamy wszystkich gości wydarzenia do niewyrzucania ich do kosza, a do udekorowania wcześniej przygotowanej instalacji artystycznej. Następnie pałeczki zostaną zaniesione do PZON przy al. Niepodległości 723A.
 
◍◍◍◍◍◍◍◍◍◍◍ Regulamin ◍◍◍◍◍◍◍◍◍◍◍
1. Organizator: Teatr BOTO oraz Sztukowirówka – centrum inicjatyw artystycznych.
2. Udział jest bezpłatny. Wstęp wolny. Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na: sztukowirowka@gmail.com lub w dniu slamu osobiście przed startem.
3. Możliwa jest prezentacja tylko własnych, nienagradzanych, niepublikowanych tekstów. Tekst można przeczytać z kartki lub z telefonu. Pojedynczy występ nie może przekroczyć 3 minut.
4. Organizator przyzna następujące nagrody:
🏆 I nagrodę główną dla zwycięzcy – nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł + podwójną wejściówkę na wybrane wydarzenia z repertuaru Teatru BOTO + unikatową statuetkę + fluorescencyjny diadem
🏆 II nagrodę – 50zł + podwójną wejściówkę na wybrane wydarzenia z repertuaru Teatru BOTO
5. Turniej zostanie rozegrany systemem pucharowym. O doborze artystów rywalizujących w danym pojedynku zadecyduje losowanie. Zwycięzca pojedynku przechodzi do następnej rundy. W przypadku remisu obowiązuje dogrywka.
6. W rundzie pierwszej poprosimy o wykonanie tekstów zahaczających o tematy: światłocień, neon, migotanie, błysk, flesz, jaskrawość.
7. Liczba rund zależy od ilości zgłoszonych osób. W przypadku większej liczby zgłoszeń o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie kolorowymi kartami.
8. Uczestnik slamu poetyckiego zgadza się na rejestrację i wykorzystywanie swojego wizerunku w celach promocyjnych i informacyjnych realizowanych przez Organizatorów: fotorelacja, transmisja online, wszelkie formy audiowizualne.
9. Wszyscy uczestnicy imprezy zobowiązani są do stosowania się do obostrzeń sanitarnych, związanych z ochroną przed COVID-19 tzn. dbanie o dezynfekcję rąk, zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek ochronnych.
10. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatorów oraz zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu.
 
☄️ Podsumowanie ☄️
Co: turniej poetycko-improwizatorski
Kiedy: 27 października (środa)
O której: start godz. 19:00
Gdzie: Teatr BOTO, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B, Sopot.
 
Przybywajcie tłumnie!
Spotkanie poprowadzą dla Was: Zuzanna Tomaszewska i Witold Pozorski. 👱‍♀️🧑‍🦰

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot