BOTO post-pandemicznie: Irka Zapolska Quartet

28 października, 21:00

Zapraszamy na jazzowy cykl koncertów – BOTO post-pandemicznie.
W czwarty czwartek października wystąpi kwartet – Irka Zapolska Quartet.
 
Projekt 'Irka Zapolska Quartet’ jest próbą połączenia współczesnej, otwartej wizji jazzu instrumentalnego z mainstreamowym podejściem do wokalistyki jazzowej.
Jego celem jest pokazanie instrumentalnych możliwości głosu ludzkiego poprzez odważną improwizację, co wiąże się z wykorzystaniem różnych technik oraz ciągłym budowaniem warsztatu wokalnego. Stworzenie integralnego i równorzędnego brzmienia z sekcją rytmiczną poprzez wykorzystanie środków rytmicznych, melodycznych, artykulacyjnych oraz harmonicznych charakterystycznych dla współczesnej, instrumentalnej muzyki jazzowej, sięganie poza schematy jasno określonej melodii czy wyraźnej rytmiki, eksplorowanie głosu w kontekście muzyki otwartej, muzyki kreatywnej.
 
Materiał zespołu jest opowieścią o postrzeganiu rzeczywistości przez pryzmat wartości i utartych opinii. To historia o dojrzewaniu i próbie poszukiwania własnej tożsamości po drugiej stronie lustra. W przygodzie towarzyszyć nam będzie tajemnicza postać oraz jej podróż przez surrealistyczny świat pełen paradoksów oraz groteskowych figur. Warstwa tekstowa jest swojego rodzaju oniryczną wariacją na temat znanych nam z dzieciństwa opowiadań. Poprzez ścieranie się z kolejnymi przeciwnościami absurdalnego świata stanowić będzie próbę interpretacji otaczającej nas rzeczywistości.
 
Członkowie Irka Zapolska Quartet mają na koncie liczne nagrody indywidualne, a w składzie kwartetu zostali laureatami Grand Prix LADIES’ JAZZ FESTIVAL Gdynia 2019. Wystąpili również w tegorocznym konkursie na Indywidualność Jazzową 57. edycji festiwalu Jazz nad Odrą gdzie uzyskali nagrodę specjalna dla Irki Zapolskiej oraz II miejsce dla zespołu Irka Zapolska Quartet.
 
 
****
Obowiązują następujące wytyczne:
–maseczki zasłaniające usta i nos
– przed wejściem na górę należy zdezynfekować ręce
– przed wejściem każdy z uczestników zostanie poproszony o złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczeni, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym

Bilety: 20 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot