BOTO post-pandemicznie: Tomasz Gadecki / Marcin Bożek

18 listopada, 21:00

Zapraszamy na tradycyjne spotkania jazzowe w BOTO. W tym tygodniu mieszanka psychodeli, melodii, ambientu, freeimpro i jazzu.

1. „Ashamed” Tomek Gadecki Solo
2. „Rozszczepienie Dźwięku” Marcin Bożek solo
po przerwie
3. „Olbrzym i kurdupel” – free jam session

Tomasz Gadecki
Saksofonistą grający w wielu formacjach muzycznie związanych z  improwizacją. Są to między innymi Olbrzym i kurdupel, Awatair, SAMBAR, Lonker See.

Projekt „ASHAMED“

Muzyka „ASHAMED“ to połączenie jazzu z muzyką folkową, improwizacją oraz elektroniką, która przetwarza dżwięk saksofonu w osobne światy. Pojawią się tematy które napisałem na saksofon solo w ramach stypendium artystycznego Miasta Gdańsk, moje melodie, które odkrywam na nowo i w nowych aranżacjach.
Muzyka w tym projekcie jest wynikiem moich doświadczeń artystycznych z bardzo różnymi muzykami.

Od artysty: „ASHAMED“ to tytuł bardzo osobisty. Zdecydowałem się nazwać tak swój solowy projekt, bo coraz częściej jest mi po prostu wstyd, że wokół widzę podziały, zło i słabość w czasie kiedy świat mógłby być po prostu cudownie różnorodny.
Jest jednak nadzieja. Wstyd to stan, który świadczy o zaangażowaniu i miłości, o tym, że chcę zmienić coś w sobie.

Marcin Bożek
Przygodę z waltornią rozpoczął w PSM I i II stopnia w Jastrzębiu Zdroju. Studia jazzowe na basie przerwały tę przygodę na wiele lat. Powrót do instrumentu nastąpił w 2018 roku premierą z Krakow Improvisers Orchestra w której na waltorni improwizuje do dziś. Od 2018 roku miał przyjemność improwizować na rogu z: Tomkiem Gadeckim (Olbrzym i kurdupel, Partytury Graficzne), Markiem „Rogulusem” Rogulskim, Pauliną Owczarek, Marie Kakahashi (Japonia), Kamilem Korolczukiem, Francois Carrierem i Michael Lambertem (Kanada) oraz z Gdynia Improvisers Orchestra której jest założycielem i dyrygentem. Do tej pory ukazały się dwie płyty ze swobodnymi improwizacjami Marcina na waltorni: „KIO at Cricoteka” Not Two 2020, oraz „Wide” François Carrier, Tomek Gadecki , Marcin Bożek, Michel Lambert ‎ FMR Records UK 2019r.

 

****
Obowiązują następujące wytyczne:
–maseczki zasłaniające usta i nos
– przed wejściem na górę należy zdezynfekować ręce
– przed wejściem każdy z uczestników zostanie poproszony o złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczeni, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym

Bilety: 20 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot