Pokaz filmu konkursowego 46 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Przejście”

4 listopada, 19:00

Pokaz filmu konkursowego 46 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Przejście” w reż Doroty Lamparskiej i z muzyką Irka Wojtczaka. Autorzy zapraszają !!! Po filmie lampka wina i rozmowy w kuluarach.
 
 
 
PRZEJŚCIE. WYKLUCZONA
Most, którym zmarli przechodzą na drugą stronę został uszkodzony, trwa jego naprawa i Maria umarła, ale nie wie o tym. Jak gdyby nic idzie tego dnia do pracy. Żywi, których spotyka traktują ją lekceważąco lub obojętnie. Nie chcą jej, wykluczają ze swego grona. Rodzina każe jej zgodnie z tradycją zidentyfikować ciało i pogodzić się ze śmiercią. Maria nie chce, boi się i buntuje. Nie chce również należeć do grupy innych zmarłych, którzy ukrywają się na ziemi i bronią się przed jej opuszczeniem. Straconego i zmarnowanego życia nic jednak nie wróci. „Trzeba było wcześniej myśleć”, mówi do Marii jej Ciotka. Ostatecznie Maria godzi się i daje Aniołowi Śmierci zaprowadzić się do hipotetycznego Nieba.
 
Dorota Lamparska jest absolwentką reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w latach 2004-2006 także wykładała na tej uczelni. Ukończyła również Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie (2005). Autorka kilku filmów fabularnych i krótkometrażowych oraz kilkudziesięciu odcinków serialu „Złotopolscy”.
 
Irek Wojtczak – saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną gdzie jako lider, sideman czy solista nagrał ponad czterdzieści albumów. Został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record takich jak: Karl Ackermann, C.Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire.
 
 
Wstęp bezpłatny.
Z uwagi na Państwa bezpieczeństwo i ograniczoną przez pandemię ilość miejsc na widowni, pierwszeństwo będą miały osoby z bezpłatną wejściówką zarezerwowaną przez goout.
https://goout.net/pl/bilety/przejscie-wykluczona/ulml/
 
– obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos
– obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu
– uzupełnienie krótkiego oświadczenia o braku styczności z covid- 19 (dostępne na miejscu)

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot