Drodzy Widzowie

Cieszymy się, że w tym roku udało nam się zrealizować nasz festiwal małych form teatralnych na żywo, a nie jak rok temu online i bez możliwości goszczenia Państwa na widowni. Podjęliśmy to ryzyko, mimo nierównej gry w obliczu prognozy następnej fali covidowej i ponownego lockdownu, wiedząc, że z dnia na dzień wszystko może stanąć pod znakiem zapytania. Z ponad 40 zgłoszeń wybraliśmy 9 spektakli, które wydawały nam się warte pokazania, gwarantowały wysoką jakość artystyczną i stylistyczną różnorodność.

Niestety nasze obawy okazały się częściowo słuszne. 3 ekipy wykonawców odwołały swoje przyjazdy do Sopotu z powodu zakażeń i wywołanych nimi zmian w repertuarze ich rodzimych teatrów. Po głębszym przemyśleniu zdecydowaliśmy się nie zastępować tych spektakli innymi propozycjami, pozostając wedle nazwy naszego festiwalu konsekwentni i wierni naszej pierwszej selekcji.

W zamian chcielibyśmy zaprezentować Państwu 5. grudnia poza konkursem monodram Magdaleny Bochan-Jachimek „Takie tam” na podstawie tekstu Szymona Jachimka w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej, którego premiera odbyła się w listopadzie tego roku w koprodukcji z Teatrem BOTO. Spektakl opowiadający o sytuacji aktora w dzisiejszych polskich realiach w dobie pandemii, będzie – naszym zdaniem – najlepszym komentarzem i podsumowaniem tegorocznych V. Sopockich Konsekwencji Teatralnych. Tradycyjnie zapraszamy po spektaklu na rozmowę z artystami oraz na ogłoszenie werdyktu tegorocznej jury.

Dziękujemy za to, że doceniliście Państwo nasze starania, tak licznie przychodząc na dotychczasowe spektakle i z takim zaangażowaniem partycypując w dyskusjach.

Organizatorzy