BOTO JAM: Aleksandra Tomaszewska & Goście

24 marca, 20:00

BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej.
Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji.
Po pierwszym set-cie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni.
 
W tym tygodniu gospodarzem będzie Aleksandra Tomaszewska & Goście.
 
Paulina Kujawska – śpiew
Aleksandra Tomaszewska – keybord, skrzypce, śpiew
Julia Przybysz – gitara basowa
Adam Golicki – perkusja
 
Aleksandra Tomaszewska – kompozytorka, dyrygentka, pianistka, skrzypaczka, pedagog oraz doktor sztuk muzycznych w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach w klasie Kompozycji i Aranżacji.
Kompozytorka jest dwukrotną laureatką I nagrody Konkursu Kompozytorskiego Komeda Jazz Festiwal oraz stypendystką fundacji My Polish Heart, laureatką Nagrody Specjalnej – nagrania płyty z Orkiestrą Radiową NDR BIGBAND w siedzibie orkiestry w Hamburgu.
Pełniła funkcję kompozytora i dyrygenta w zespołach: Sopot Jazz Festiwal Bigband feat. Jan Ptaszyn Wróblewski, Aleksandra Tomaszewska Octet feat. NDR Horns, Aleksandra Tomaszewska Septet oraz zainspirowanego twórczością Steviego Wondera zespołu WONDER BAND.
 
Adam Golicki – Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie, jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce. Zdobywca 1 miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003r.); z zespołem Paul Band zdobywca 1 miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005 r.). W kwietniu 2017r. miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan & His Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festiwal w Indonezji. Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski , Jan Konop Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego…
 
Julia Przybysz – basistka, studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa.
Cechuje się wszechstronnym stylem gry, bierze udział w projektach o zróżnicowanych gatunkach muzycznych.Najbardziej znana jest z prowadzenia kanału YouTube „juliaplaysgroove” gdzie dzieli się graniem do utworów o szerokiej stylistyce.
 

***
Podczas wydarzenia organizator zapewnia wszelkie środki bezpieczeństwa w związku z sytuacją epidemicznąą. Uczestnicy wydarzenia proszeni są o zastosowanie się do aktualnych zasad bezpieczeństwa.

Partnerzy: trojmiasto.pl

Bilety: 25 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot