SZYMON BURNOS feat. MIŁOSZ PIECZONKA & BRUNO JASIŃSKI / Jazz-Electro
16 kwietnia, 20:00

BURNOS (Gdańsk) / JASIEŃSKI (Warszawa) / PIECZONKA (Berlin)

Szymon Burnos – instrumenty klawiszowe
Miłosz Pieczonka – saksofon
Bruno Jasieński – perkusja

Trio powstało w Warszawie na początku 2022 roku. Muzyka, którą grają to połączenie współczesnego, transowego jazzu, elektroniki i hip-hopu z dużą dawką improwizacji. Zespół tworzy trzech wszechstronnych wykonawców, otwartych na to co dzieje się na scenie “tu i teraz”.

Szymon Burnos – pianista, klawiszowiec, kompozytor,  producent, wokalista. Porusza się między stylistycznymi szczelinami. W swojej wrażliwości płynnie łączy różne, często skrajne światy muzyczne, a jego inklinacje i inspiracje sięgają wielu języków od muzyki akustycznej, improwizowanej, eksperymentalnej przez jazz, rock, hip-hop do szeroko pojętej elektroniki. Współzałożyciel wydawnictwa Alpaka Records. Współtworzył gdańskie zespoły, między innymi: Algorhythm, delay_ok, Nene Heroine, TCQ czy Mu. Współpracował, nagrywał i koncertował z przekrojem polskich wykonawców. Kilkukrotnie nominowany do nagrody Fryderyk z trójmiejskimi albumami w kategorii “Muzyka Jazzowa”. Koncertował w Polsce, Europie i Azji. Obecnie tworzy kosmische-jazzowy zespół Dead Vistula, duet Allah Bonsai, solowy projekt elektroniczny “Oscillatio” realizowany w całości na jednym syntezatorze oraz eksploruje regiony medytacji uważności na fortepianie w projekcie “Vipassana”. Jesienią 2022 roku, nakładem U Know Me Records ukaże się jego solowy producencki album pod tytulem “Plastic Music For Deep Thinkers”.

Bruno Jasieński – producent, muzyk, perkusista od 2013 roku aktywnie działający na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej. Absolwent AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, współtworzący jazz-core’owy kwartet Brutah, projekt wskrzeszania twórczości Giacomo Meyerbeera – Robert Diabeł, zespół Noże i gang producencki 666VOLVO. W 2020 roku ukazały się dwa niezależne wydawnictwa duetu Frano Bebun, których jest kompozytorem i producentem wykonawczym. Pracuje jako reżyser dźwięku i prowadzi autorską audycję muzyczną „Powidoki” na antenie Radia Nowy Świat.

Miłosz Pieczonka – saksofonista, kompozytor oraz lider projektów pochodzący z Bielska – Białej, gdzie zakończył naukę w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, naukę kontynuuje w instytucie jazzu na Universität der Künste w Berlinie. Aktywnie działa na polskiej scenie muzycznej koncertując w całej Polsce i zdobywając wyróżnienia konkursowe solistyczne jak i zespołowe na konkursach. Jest autorem projektu duetów, w którym ma przyjemność współpracować m.in. z Marcinem Maseckim, Kamilą Drabek, Krzysztofem Dziedzicem, Stanisławem Słowińskim czy Markiem Pospieszalskim. Współtworzy zespół Kosmonauci oraz USO9001. Doświadczenie zdobywa współpracując z licznymi muzykami oraz uczestnicząc w licznych warsztatach muzycznych, również międzynarodowych np. warsztaty z Dominikiem Wanią, Piotrem Wyleżołem, Soweto Kinch’em (USA), Nate’em Wooly (USA), Thomasem Strønen (Norway), Petterem Eldh’em (Sweden) czy Eirikiem Hegdalem (Norway). Wykształcenie klasyczne oraz jazzowe daje mu szeroką paletę możliwości brzmieniowych oraz wykonawczych, przez co świetnie odnajduje się w różnych gatunkach muzycznych takich jak: muzyka jazzowa, etniczna, klasyczna, elektroniczna.

***
Podczas wydarzenia organizator zapewnia wszelkie środki bezpieczeństwa w związku z sytuacją epidemicznąą. Uczestnicy wydarzenia proszeni są o zastosowanie się do aktualnych zasad bezpieczeństwa.

Bilety:

35 zł 

40 – w dniu koncertu

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot