VII Nieformalny Festiwal Piosenki Aktorskiej
18 lutego, 18.00
Nieformalny Festiwal Piosenki Aktorskiej powraca!
Po dwóch latach i po raz siódmy! Tradycyjnie na Majówkę i, jeśli pogoda dopisze (a dotychczas dopisywała!), w ogródku BOTO jako inauguracja sezonu ogródkowego i naszej sceny open air. Nie było nas i nie było Was przez pandemię, lockdown, obostrzenia, siedzieliśmy odizolowani na kwarantannie i chowaliśmy się za maseczkami.
Jak bardzo wszyscy czekaliśmy na ten moment, by znowu móc być razem, oddychać pełną piersią, cieszyć się wolnością, śmiać się, tańczyć, śpiewać.
Tylko, czy wolno nam odczuwać szczęście, czy wolno nam śmiać się, tańczyć, śpiewać, kiedy przed i za naszymi wschodnimi granicami dzieją się rzeczy, które w 21. wieku przechodzą ludzkie pojęcie?
A może właśnie akurat teraz trzeba śpiewać, kiedy smutno, afirmować życie, wiedząc, jak bardzo jest cenne i piękne, tańcząc wybijać rytm na przekór wszystkiemu – jako obietnicę przetrwania?
Bo w końcu nadzieja umiera ostatnia i umiera tylko wtedy, kiedy damy sobie odebrać te nawet krótkie momenty radości i szczęścia.
„Songs of peace and hope” – „Piosenki o pokoju i nadziei” to wspólny mianownik naszego 7. Nieformalnego Festiwalu Piosenki Aktorskiej. To proklamacja życia, wielki protest-song, nasz hymn o niezłomności i wolności.
Zapraszamy Was, by zaśpiewać go z nami – muzykami i aktorami trójmiejskich scen – by wspólnie wykrzyczeć nasze marzenia o lepszym jutrze. I naszą ufność, że tak się stanie.
Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniężna na pomoc dla Ukrainy.
***
Wstęp wolny!

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot