Marta Szefke Groove Band

6 maja, 20:00

Zapraszamy na koncert trójmiejskiego zespołu Marta Szefke Groove Band promujący płytę EP Złapać ostrość.
Grupa powstała w maju 2016 roku, zadebiutowała w finale Polish Blues Challenge (Suwałki Blues Festival 2016). Zespół wykonuje autorskie utwory, w których słychać wpływy bluesa, starego rhythm’n’bluesa, soulu, jazzu,a nawet funku. Teksty zaś, po polsku, mówią o człowieku, jego relacji z rzeczywistością, z innymi, z samym sobą. Czasem na poważnie, a czasem z przymrużeniem oka. Autorką kompozycji i tekstów jest Marta Szefke, absolwentka m.in. wokalistyki jazzowej, ale też budownictwa, co skrzętnie wykorzystuje budując niezapomnianą atmosferę na koncertach. A ma ich wiele na swoim koncie – zjeździła bowiem polskie sceny klubowe i festiwalowe z bluesowym zespołem Tortilla, z którym m.in. zagrała wspólny koncert z Wojciechem Karolakiem podczas Toruń Blues Meeting 2014.
Fragmenty płyty Złapać ostrość, obecnej od paru miesięcy w serwisach streamingowych, były prezentowane w stacjach radiowych, m.in. Radio 357, Radio Kultura, Radio Białystok, RadioJAZZ.FM, Polskie Radio 1030 Chicago. Album otrzymał patronat medialny RadioJAZZ.FM, Jazzpress, a także honorowy patronat Prezydenta Miasta Gdynia.
Zespół wystąpi w składzie:
▪ Marta Szefke – wokal, kompozycje, teksty
▪ Karolina Krzyżanowska – instr. klawiszowe, wokal wspierający
▪ Krzysztof Pawłocki – gitara elektryczna
▪ Krzysztof Hnatiuk – bas
▪ Piotr Jankowski – perkusja
▪ Bartłomiej Szefke – wokal wspierający
Z niejednego muzycznego pieca chleb jedli, każdy jest muzyczną indywidualnością, ale łączy ich fakt, że kochają występy na żywo, świetnie czują się ze sobą na scenie i szybko nawiązują relację z publicznością, co jest ich znakiem rozpoznawczym.

Bilety:

40 zł przedsprzedaż

45 zł w dniu koncertu

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot