BOTO CZYTA: SYBILLA

7 maja, 19:00

“Sybilla, czyli opowieść o tej, co innym sens bytu odsłaniała, a sobie pomóc nie zdołała.”
 
Czytanie performatywne z muzyką na żywo.
Szukamy połączeń pomiędzy słowem i dźwiękiem.
Mowa bywa częścią muzyki, podobnie jak muzyka ma wiele wspólnego z mową. Literatura wyzwala i otwiera przestrzenie interpretacyjne, a ludzki głos i muzyka budują „świat” dla tekstu, który pozwala wyjść poza stosowane i znane formy. To spotkanie na przecięciu teatru, muzyki i słuchowiska, wyzwala potencjał tkwiący w brzmieniu głosu, treści literatury i niewidzialnym dźwięku.
 
Tekst: “Sybilla – pieśń nieustająca” autorstwa Adama Jarka z inspiracji „Sybilla” Para Lagerkvista
Czyta: Sylwia Góra
Muzyka: Irek Wojtczak, Mikołaj Wojtczak
 
Sylwia Góra – aktorka, absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Pracowała m.in. w Teatrze Wierszalin w Supraślu, Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Od 2010 roku związana z Fundacją Teatru BOTO, której jest współzałożycielką i prezeską. Od roku 2011 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Laureatka nagrody Miasta Sopotu
– Sopocka Muza 2014. Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Sopotu.
Irek Wojtczak – saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną gdzie jako lider, sideman czy solista nagrał ponad czterdzieści albumów. Został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record takich jak: Karl Ackermann, C.Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire.
Mikołaj Wojtczak – anglista, wokalista, performer i muzyk od kilku lat aktywnie zaangażowany w trójmiejską scene artystyczną. Uczestniczył i występował m.in w wydarzeniach tj. Sopocka Jesień DaDa, Wojtczak/Tymański, Szalsza and Rafalski play Radiohead, Żywa Środa Jam Session czy w muzycznych dialogach i improwizacjach organizowanych prz Teatr BOTO.
 
***
Regulamin:
– ze względu na specyfikę sceny osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone.
– na wydarzenia obowiązuje zakaz wnoszenia napojów!

Bilety:
>> 50 zł normalny,
>> 40 zł ulgowy (studenci, uczniowie, emeryci, Dawcy Krwi, Karta Sopocka, Karta do Kultury),
>> 30 zł (studenci kierunków związanych z teatrem – do kupienia w BOTO w dniu wydarzenia)

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot