Magda Kuraś / JAZZFOLK

20 maja, 20:00

Magda Kuraś to wokalistka poruszająca się w stylistyce okołojazzowej, laureatka Ladie’s Jazz Festival 2021. Od 3 lat tworzy własny projekt muzyczny, pisząc teksty i muzykę. Jej autorski materiał to kompozycje bazujące na jazzie i folku. W muzyce stawia na przestrzeń, improwizacjęi minimalizm. Silne inspiracje muzyka ̨etniczną słychac ́w białych zaśpiewach.
Rok temu odbyła się premiera jej płyty „PLONY” czyli 7 autorskich utworów będącymi tytułowymi PLONAMI doświadczeń, plonami czasu i plonami zdarzeń, które wywarły mocny wpływ na bohaterkę. Płyta została wydana własnym sumptem pod patronatem m.in. JazzPress i JazzForum:
“We wzbogaconych improwizacjami, opartych na jazzowych frazach utworach odnajdziemy mnóstwo zapadających w pamięć motywów melodycznych oraz stricte folkowych zaśpiewów. (…) Uwagę zwraca silnie zaakcentowane w jej śpiewie wyczucie rytmu.” – Robert Ratajczak (JazzForum)
 
“Folk na miarę XXI wieku. Czerpiący z korzeniu, a jednocześnie będący głosem ożywczym. To symbiotyczne połączenie piosenki artystycznej i etno jazzu” – Piotr Pepliński “(JazzPress)
Koncert Premierowy PLONÓW jest dostępny tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=kprigCO8kNM&t=1692s
 
Magda o projekcie:
Czemu JazzFolk? Jest w nas zew natury, mantryczności, prostota liryczna i opowiadanie o emocjach w najbardziej „pierwotny” sposób. Sięgamy do swoich korzeni, filtrujemy je przez swoją osobowość i muzykę aby przedstawić je w niepowtarzalny sposób. Koncert to nie tylko przedstawienie naszego materiału ale i okazja do uporządkowania i uspokojenia swoich myśli, bo jak to nazywam – muzyka jest terapią. Od “Plonów” mineło już trochę czasu, teraz otwieram nowe furtki swojej twórczości.
 
My, czyli:
Magda Kuraś – wokal
Dominik Kisiel – piano
Ziemowit Klimek – kontrabas
Jakub Krzanowski – perkusja
Małgorzata Oleszczuk – wokal
Maciej Świniarski – wokal
 
Zdj. Monika Gut

Bilety:

35 zł przedsprzedaż

40 zł w dniu koncertu

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot