Adam Golicki Quartet

27 maja, 20:00

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Adam Golicki Quartet w składzie:
 
Adam Golicki – perkusja
Szymon Kowalik – saksofon
Maja Babyszka – klawisze
Adam Żuchowski – kontrabas
Adam Golicki w 2008 roku ukończył 3- letnie studia licencjackie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa przy Uniwersytcecie Zielonogórskim pod kierunkiem mgr Marcina Jahra. W 2010 roku został absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, uzyskując tytuł magistra sztuki w muzyce jazzowej pod wodzą Dr Dariusza Kaliszuka. Wcześniejsze Jego osiągnięcia, to zajęcie 1 -go miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia we Wrocławiu w 2003 r. W 2005 roku wygrał z zespołem Paul Band Międzynarodowy Konkurs Jazz & Blues w Gdyni i został oceniony jako jeden z najlepszych instrumentalistów konkursu. Wraz z Big Bandem Uniwersytetu Grand Prix na festiwalu big bandów w Bydgoszczy w 2007r; wraz ze Stan Big Band otrzymał Grand Prix w Czechach (Ceske Kamienice) w 2008 roku. Adam Golicki jest także muzykiem sesyjnym grającym w przeróżnych stylach muzycznych, i tym samym także czynnie nagrywającym albumy muzyczne z wieloma znanymi artystami jazzowymi, takimi jak: Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Maciej Sikała, Grzegorz Nagórski, Piotr Lemańczyk, Urszula Dudziak, Maciej Grzywacz, Cezary Paciorek, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Alex Band. Jest członkiem formacji Confusion Project – trio, które zostało finalistą Europejskiego Konkursu Jazzowego w 2014 roku. 2015 rok był wyjątkowym momentem w karierze Adama Golickiego jako, że wydał swój debiutancki album „Ad Shave” współpracując z jednymi z najlepszych muzyków jazzowych w Europie. W kolejnych latach nagrał płyty docenione przez krytków muzycznych, np. Z Alicją Serowik płytę „Do Se Sajd”, czyli pieśni kurpiowske w ujęciu jazzowym. Ostanio brał udział w sesji nagraniowej pieśni kaszubskich na jazzowo pod kierownictwem wybitnego akordeonisty Cezarego Paciorka. W grudniu 2018 został wydany drugi album autorski Adama Golickiego pt. „Ad Complementum”, który spotkał się z wyjątkowym uznaniem krytyków muzycznych (m.in. Adam Baruch, Marta Ratajczak).
 
Szymon Kowalik – saksofonista, kompozytor, aranżer. Student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swoje umiejętności zdobywał pod okiem wybitnych saksofonistów, takich jak Adam Wendt, Maciej Sikała oraz Maciej Obara. Studiował również w Syddansk Musikkonservatorium w Danii.
Współpracuje z wieloma muzykami aktywnymi na polskiej scenie.
Obecnie skupia się na poszukiwaniu własnego języka muzycznego.
 
Adam Żuchowski (1978 Elbląg) – kontrabasista, kompozytor, aranżer. Absolwent Liceum Muzycznego w Elblągu i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zawodową karierę rozpoczął, grając w Kwintecie Oli Mońko, od zdobycia nagrody dla najlepszego instrumentalisty na I Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (1998), później z Blue Mind Quartet zdobył Aniołka Jazzowego Bielskiej Zadymki Jazzowej (2002), a w 2010 roku, grając w TrioMania otrzymał Fryderyka 2010 za Fonograficzny Debiut Roku. Jest członkiem różnych składów Irka Wojtczaka oraz zespołów: Joanna Knitter Blues & Folk Connection i Dominik Bukowski Quartet. Współpracował z Ignacym Wiśniewskim, Sławkiem Jaskułke, Iloną Damięcką, Tymonem Tymańskim oraz Mikołajem Trzaską, z którym nagrywa muzykę do filmów Wojciecha Smarzowskiego oraz z innymi formacjami muzyki improwizowanej w Polsce i za granicą. Od 2002 roku współpracuje z Teatrem Atelier w Sopocie, będąc kierownikiem muzycznym większości projektów André Ochodlo. Kooperuje również z: Teatr im. Adama Mickiewicza (Częstochowa), Teatrem Nowym (Poznań), Divadlem Arena i Divadlem Bezruce (Ostrawa) oraz Teatrem Narodowym w Brnie. Skomponował i nagrywał muzykę do wielu spektakli teatralnych – m.in.: Przełamując fale; Kto się boi Virginii Woolf; Plaża; Demony; Superman nie żyje; Weisman i Czerwona Twarz; Hamlet; Proca; Poniżej pasa; Divadelni (Der Theater Macher); Siła przyzwyczajenia (Die Macht der Gewohnheit); Zbrodnia i kara; Fałsz i Maria.
 

Maja Babyszka to pianistka i wokalistka młodego pokolenia. Studentka Wydziału Jazzu w klasie Krzysztofa Herdzina na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat, jest wychowanką Klasy Talentów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. W 2019 roku otrzymała pełne stypendium w Berklee College of Music w Bostonie. Brała udział w wielu konkursach w kraju i za granicą.

Bilety: 50 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot