BOTO JAM: Aleksandra Tomaszewska kameralnie

2 czerwca, 20:00

BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji.
Po pierwszym setcie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni.
 
Skład:
Paulina Kujawska – śpiew
Aleksandra Tomaszewska – keybord,śpiew
Adam Golicki – perkusja
 
BIO’s:
Aleksandra Tomaszewska
kompozytorka, dyrygentka, pianistka, skrzypaczka, pedagog oraz doktor sztuk muzycznych w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach w klasie Kompozycji i Aranżacji.
Kompozytorka jest dwukrotną laureatką I nagrody Konkursu Kompozytorskiego Komeda Jazz Festiwal oraz stypendystką fundacji My Polish Heart, laureatką Nagrody Specjalnej – nagrania płyty z Orkiestrą Radiową NDR BIGBAND w siedzibie orkiestry w Hamburgu.
Aleksandra Tomaszewska pełniła funkcję kompozytora i dyrygenta w zespołach: Sopot Jazz Festiwal Bigband feat. Jan Ptaszyn Wróblewski, Aleksandra Tomaszewska Octet feat. NDR Horns, Aleksandra Tomaszewska Septet oraz zainspirowanego twórczością Steviego Wondera zespołu WONDER BAND.
Kompozytorka współpracowała też z orkiestrami symfonicznymi: Narodową Symfoniczną Orkiestrą Polskiego Radia (NOSPR) z towarzyszeniem Adama Pierończyka, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej i z Polską Młodą Filharmonią.
……………………………………………………
Adam Golicki 
Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie, jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce. Zdobywca 1 miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003r.); z zespołem Paul Band zdobywca 1 miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005 r.). W kwietniu 2017r. miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan & His Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festiwal w Indonezji. Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski , Jan Konop Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego…
……………………………………………………………………
Paulina Kujawska
Paulina Kujawska Wszechstronna wokalistka, trener wokalny techniki MIX i logopeda. Absolwentka Wydziału Jazzu AM w Katowicach. Laureatka konkursów i festiwali wokalnych. Wieloletnia solistka big bandów , m.in. „Orkiestry Kukla Band”( m.in. na KFPP w Opolu) i „Boba Jazz Band”. Koncertowała na wielu europejskich scenach w projektach od muzyki jazzowej poprzez world music , pop , hip hop , do bluesa i piosenki. W latach 1999-2016 r. związana z muzycznym środowiskiem Krakowa. Pracowała przy nagraniach dla TVP, nagrywała gościnnie dla zespołów i solistów. Z projektem „Paulina Savah Band” koncertowała w Polsce i Europie w latach 2001-2004
Szkoli trenerów wokalnych w międzynarodowej organizacji „International Voice Teachers of Mix” Prowadzi warsztaty i szkolenia (m. in. Kursy „Pedagogiki Wokalnej XXIw”, Letnia Akademia Jazzu ISJA w Krakowie),prezentuje na konferencjach dot. głosu, juroruje. Obecnie mieszka Trójmieście.

Bilety: 25 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot