Namena Lala / Anavada

17 czerwca, 20:00

Tego wieczoru w Teatrze BOTO czekają na Was aż dwa koncerty. Na naszych deskach wystąpią Namena Lala oraz Anavada.
————————
Namena Lala
One woman show z towarzyszeniem loopera i wiolonczeli w gatunku experimental indie trip.
Namena Lala to jedna z wysp wulkanicznych Fiji, na krańcu mapy świata. Kształtem przypomina smoka, a na jej ziemi, spustoszonej w 2016 roku przez cyklon Winston, znajduje się jedynie rezerwat dzikich ptaków. To jedno z tych nielicznych miejsc, które ominął pędzący „Wielki Świat”.
Namena Lala to prywatne terytorium – pełne dzikich głosów, ech i melodii wypuszczanych na wolność. To osobisty ekosystem dźwięków i słów zasłyszanych, wysączonych i wyszeptanych. To
mgliste wspomnienie i zarazem postulat Planety w jej życiodajnym kształcie. To przestrzeń wolności do własnej ekspedycji w głąb lądu, nie by go zdobyć – by go dotknąć i usłyszeć.
*‘Lala’ z j. fidżyjskiego ‘pustka’, ‘przestrzeń’ i ‘nagość’.
ANAVADA to muzyczna opowieść inspirowana intymną relacją z naturą i ludźmi. Projekt tworzy trójmiejska singer-songwriterka i producentka Aneta Wadowska. Komponując, artystka czerpie z różnych gatunków muzycznych, takich jak world music, folk, trip-hop, jazz często łącząc pozornie sprzeczne ze sobą muzyczne elementy w zaskakujący sposób. Koncert w BOTO zagra w duecie z Filipem Arasimowiczem.
Aneta Wadowska – frontwoman zespołu ANAVADA. Pochodzi z Beskidów, jednak jej miejscem na ziemi jest Sopot. Ukulele, na którym komponuje było z nią m.in. w Wietnamie, Indiach, Walii, Szkocji. Teksty jej piosenek opowiadają o samorealizacji, a głównym punktem odniesienia w większości piosenek jest natura. Końcem 2020, w ramach projektu organizowanego przez Gdański Archipelag Kultury, ukazała się płyta z jej udziałem: „Migrants Culture Association Project (MCAP) & Ciepłe Popołudniowe Kakao”. W wyniku współpracy z prestiżowym zespołem tańca Art_Color_Ballet powstał teledysk do jej druiego singla, pt. The River. Razem z zespołem wystąpiła niedawno również na 14 festiwalu Metropolia Jest Okey.
Filip Arasimowicz – trójmiejski muzyk młodego pokolenia, gitarzysta basowy, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na specjalności kontrabas jazzowy. Członek lokalnych formacji jazzowych i alternatywnych. Od 2021 roku jako instrumentalista współpracuje z Teatrem Wybrzeże i Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Bilety: 40 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot