BOTO JAM: Paweł Kasprzewski DYPLOM

23 czerwca, 20:00

BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji.
Po pierwszym setcie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni.
 
Trójmiejski gitarzysta i kompozytor młodego pokolenia. Grą na gitarze zajmuje się od przeszło 17 lat. Wychowany w klasycznym duchu, ukończył I i II stopień szkoły muzycznej, a równolegle będąc zanurzonym w muzyce rozrywkowej, rozwijał zdolności improwizacji oraz poszerzania gitarowych horyzontów; od klasyki, przez fingerstyle, do jazzu…
Koncert jest wydarzeniem wieńczącym kolejny etap edukacji muzycznej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Tego wieczoru będzie można usłyszeć autorskie kompozycje muzyka oscylujące wokół muzyki jazz-rockowej. W swoich poszukiwaniach muzycznych gitarzysta nie stroni od mocnego gitarowego grania, jazzowej lekkości czy akustycznego podejścia do instrumentu.
Historie które reprezentują autorskie kompozycje opowiadają o szerokiej palecie emocji oraz sytuacji. Nie zabraknie karkołomnej pogoni oraz związanej z nią ucieczki, kalejdoskopu wspomnień kształtującego każdego z nas, oraz ilustracji koszyka zdarzeń i ciągniętych zeń losów.
 
Muzycznie oraz mentalnie będą inspirować się na scenie muzycy w składzie:
• Piotr Gierszewski (gitara basowa)
• Maciej Chrzęszczyk (perkusja)
• Aleksander Kamiński (saksofon)
• Wojciech Wojda (piano)
• Krzysztof Szabowski (gitara akustyczna)
• Paweł Kasprzewski (gitara elektryczna)

Bilety: 25 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot