BOTO JAM: Maciej Cieślak i Max Kreft

14 lipca, 21.00

BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji.
Po pierwszym set-cie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni.
 
W tym tygodniu gospodarzami będą Maciej Cieślak i Max Kreft.
 
Maciej Cieślak i Max Kreft wykonają radykalny, jeżeli cokolwiek dzisiaj jeszcze może być radykalne, zwrot ku sferze szmeru, barwy i artykulacji. Wysoki poziom koncentracji na szczególe, intuicyjne budowanie narracji muzycznej wynikające z naturalnego procesu następstw szmerowych wydarzeń muzycznych zbuduje około godzinną całość. W skrócie i przełożeniu na język nadbudowy interpretacyjnej, proponujemy Państwu godzinną podróż w głąb cywilizacji organizmów prostych, roślin a najwyżej bakterii. Kształty odruchów, mikrospazmów i krzywe mrowienia mają swoją poetykę, być może bliższą człowieczeństwu niż liczne systemy porządkowania tonalności, wyprodukowane przez ludzki umysł jako rękawica rzucona naturze.
Na zdjęciu możecie podziwiać wyjątkowe instrumentarium, którego użyją podczas koncertu.
——————————–
Maciej Cieślak to polski muzyk, założyciel, wokalista i gitarzysta zespołu Ścianka, producent muzyczny z Gdańska, urodzony w 1969r. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku z wynikiem, jak sam lubi podkreślić, dostatecznym. Twórca muzyki teatralnej i filmowej, m in do nominowanego do Oscara dokumentu ,,Królik po berlińsku”. Miłośnik brzmień analogowych, właściciel studia nagrań bazującego na sprzęcie z lat 1950-70. Współtworzył projekty muzyczne Lenny Valentino, Kings of Caramel, Cieślak i Księżniczki, Niewolnicy Saturna. Był nominowany w kategorii „Producent roku” do nagrody Fryderyki w 2001 roku. Współpracował ze Smolikiem, Bassisters Orchestra, brał udział w projekcie audiowizualnym Jacek Olter.
 
Maksymilian Kreft – Max Kreft (2000 Gdynia) – perkusista. Zaczynał w klasie fortapianu, w Państwowej Szkoły Muzycznej w Gdyni. Później przerzucił się na perkusję i rozwijał swe umiejętności pod okiem: Pawła Osickiego, Grzegorza Sycza i Adama Golickiego. Był uczestnikiem warsztatów „New York Jazz Masters” prowadzonych m.in przez Aarona Goldberga, Dena Derose’a, Miguela Zenona, Luquesa Curtisa, Ali Jacksona i Mike’a Moreno. W wieku 16 lat zaczął występować z czołowymi muzykami trójmiejskiej sceny jazzowej. W rok później zespół Extradition Quintet, w którym grał, zdobył trzecią nagrodę, a on sam nagrodę indywidualną festiwalu „Jazz nad Odrą 2017”. W rok później ten sam zespół wyróżnienie 21. Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2018).Podobnie rzecz się miały gdy grał z formacją Irka Zapolska Quartet – Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2019 oraz II nagroda na Festiwalu „Jazz nad Odrą 2021”.
 
 

Bilety: 25 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot