LAWAAI / gościnnie Irek Wojtczak

15 lipca, 20.00

W ten wyjątkowy piątkowy wieczór będziecie mieli okazję posłuchać zespołu LAWAAI w składzie:
 
Perkusista Jeppe Høi Justesen
Basista Stan Callewaert
Pianista i kompozytor Kamil Piotrowicz
wraz z gościnnym udziałem Irka Wojtczaka.
 
LAWAAI improwizuje akustyczne opowieści inspirowane bodźcami wizualnymi oraz architektonicznymi. Muzycy rozbudowują własny dźwiękowy wszechświat, który oddycha i rozwija się niczym żywy organizm.
Połączeni zamiłowaniem do akustycznych eksploracji oraz estetyki minimalistycznej, członkowie zespołu poznali się w Kopenhadze w 2017 roku. Po dwóch muzycznych spotkaniach, postanowili kontynuować współpracę pod nazwą LAWAAI (z duń. „hałas”) – na znak sprzeciwu wobec systematycznego podziału dźwięków na hałas lub muzykę.
W marcu 2018, po serii koncertów w Danii, ukazało się pierwsze, niezależne i
niezatytułowane wydawnictwo zespołu w postaci kasety magnetofonowej o
ograniczonym nakładzie. Zespół odbył wówczas trasę koncertową po Europie, której finał dał początek ich nowemu albumowi. Materiał nagrany na żywo w Studiu Nagraniowym S2 Polskiego Radia w Warszawie ukazał się we wrześniu 2019 roku jako longplay (pod tytułem / pt.) Densities, Forces, Intensities, wydany w label’u Howard Records.
____________________________________________
Perkusista Jeppe Høi Justesen (Dania; ur. 1988) ukończył studia na kopenhaskim Rhytmic Music Conservatory w 2017 roku i od kilku lat jest bywalcem duńskiej sceny eksperymentalnej. Wykształcił w graniu charakterystyczną melodyjność wrażliwość, które można usłyszeć w rozmaitych projektach z jego udziałem. Jeppe grał, koncertował i nagrywał z takimi wykonawcami jak Christian Kyhl, Laura Toxværd, Hellas, Kasper Tranberg, Kristian Tangvik, Eliot Cardinaux, Mia Dyberg czy Mads Egetoft.
Basista Stan Callewaert (Belgia; ur. 1995) jest absolwentem jazzu na Królewskim Konserwatorium w Antwerpii. Przeprowadził się do Kopenhagi w roku 2016, aby studiować na Rhythmic Music Conservatory na kierunku Music Performance. Wspólnie z belgijskim trio Donder, wydał cztery albumy, wygrał konkursy STORM! 2017 i Jong Jazztalent Gent 2019, oraz intensywnie koncertował w Belgii jak i poza nią. Obecnie Stan mieszka w Oslo. Na przestrzeni lat dzielił scenę z wykonawcami takimi jak Randy Peterson, Kresten Osgood, Sigbjørn Apeland czy Lars Greve. Charakteryzuje go niekonwencjonalne, teksturalne podejście do kontrabasu.
Kamil Piotrowicz (Polska, ur. 1992) pianista, kompozytor, współtwórca festiwalu ‘Idealistic Festival’ oraz niezależnego wydawnictwa ‘Howard Records’. Jest liderem i członkiem zespołów Kamil Piotrowicz Sextet, LAWAAI, Wojtczak / Piotrowicz, HAŁVVA. Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie kompozycji prof. Leszka Kułakowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Obecnie rozpoczął pianistyczne studia doktoranckie w ‘The Royal Academy of Music’ w Aarhus. Nominowany do nagrody Fryderyk 2019 oraz Fryderyk
2017 za autorskie albumy Product Placement oraz Popular Music wraz z Kamil Piotrowicz Sextet. Otrzymał szereg nagród kulturalnych, m in. Zachodniopomorską Nagrodę Kulturalną ‘Pro Arte’ czy ‘Młody Twórca Kultury’ Miasta Gdańska. Koncertował w wielu państwach Europy jak i również w Afryce. Współpracował m. in. z Christianem Lillingerem, Jaimie Branch, Jacobem Anderskovem, Lotte Anker, Sainkho Namtchylak czy Jankiem Młynarskim.
 

Bilety: 40 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot