BOTO OPEN AIR: Nata & Evgeny

24 sierpnia, 20:00

Nata i Evgeny to artyści urodzeni we Lwowie, gdzie ich muzyczne drogi zetknęły się w 2012 roku. Muzyczny projekt powstał w celu stworzenia unikalnego brzmienia dzięki połączeniu tradycyjnego wykonawstwa na szofarze z innowacyjnym użyciem gitary akustycznej i efektów elektronicznych. Muzycy wykorzystują brzmienia instrumentów perkusyjnych, łącząc je z wyjątkową barwą i techniką wokalną. Wydobywają więcej różnorodnego brzmienia z szofara, niż ktokolwiek kiedykolwiek przed nimi. Dlatego ich oryginalne kompozycje przenoszą jak gdyby ten instrument z dawnych czasów do świata współczesnego elektronicznego środowiska. Równie dobrze czując się w domu w małych kameralnych lokalach lub grając na znacznie większych koncertach, częste występy na żywo w wielu krajach europejskich zaostrzyły ich koncepcję i podejście.
Od 2017r zespół przebywa i koncertuje w różnych częściach Polski , a także za granicą , ale głównie w Poznaniu , który stał się dla nich przyjaznym domem . Duet stale eksperymentuje z formami performatywnymi, które stanowią specyfikę koncertów na żywo. Koncerty te prezentowane były z wielkim sukcesem jak na europejskich festiwalach ( Noc Kultury ( Lublin ), Festywal Żupańskiego ( Poznan ), Legendarny Złotów ( Złotów) , Music Splitz ( London ), LvivKlezFest ( Lviv ), Simchat Chajim Festywal (Poznan, Buk), Final WOŚP ( Scena Glówna, Poznań), Regio Active ( Gryfino(Pl), Greisfwald (Ger) ) ), tak i na scenach teatralnych ( Teatr Ośmego Dnia ( Poznań ), Scena na Pietrze (Poznań)).
Uznając ich godne uwagi podejście do tworzenia nowej muzyki, Nata i Evgeny byli w 2020 roku odbiorcami „ Kultura na wynos ” z inicjatywy Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, a w 2021 roku zostali laureatami konkursu stypendialnego Rady Miasta Poznania .
Podczas lockdownu zespół akurat w Poznaniu znalazł studio gotowe do eksperymentów z dźwiękiem i rozpoczął pracę nad nagraniem swojej muzyki. W wyniku tej współpracy udało się nagrać 10 piosenek, które wielokrotnie zaczęli grać w radiu Polski, Anglii, USA, Irlandii, Włoch, Holandii, Szwecji.
Nata – wokal, liryka, perkusja, szofar, piszczałka;
Evgeny – autor muzyki, gitara, elektronika.
 

Bilety: 25 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot