BOTO OPEN AIR: Grace Gospel Choir

7 września, 20:00

GGC czyli Grace Gospel Choir to ekumeniczny chór gospel, który występuje na trójmiejskich scenach nieprzerwanie od 2004 roku. Od 2010 roku dyrygentką chóru jest Anna Baranowska-Bober. W 2020 roku chór przeniósł się do nowej siedziby w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku, zmieniając tymczasowo (2020-2021) nazwę na Gdański Chór Gospel, a w 2021 roku nagrał swój pierwszy album – Wesoła Nowina – z najpiękniejszymi polskimi kolędami w gospelowych aranżacjach Anny Baranowskiej-Bober.
Nagrody i wyróżnienia:
2016 – XII Międzynarodowy Festiwal Mundus Cantat – Srebrny Dyplom
2016 – Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere! – Srebrny Dyplom
2017 – Srebrny Dyplom w świątecznej odsłonie Mundus Cantat oraz III miejsce w całej klasyfikacji
2018 – XIII Międzynarodowy Konkurs Mundus Canta – Srebrny Dyplom
2021 – 17. edycja Międzynarodowy Festiwal Mundus Cantat – Złoty Dyplom w kategorii Gospel Music, III miejsce w ogólnej klasyfikacji oraz nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Sopotu.
Grace Gospel Choir pod kierownictwem Anny Baranowskiej-Bober, przy akompaniamencie Jakuba Janoszka ma na swoim koncie współpracę z wieloma wybitnymi muzykami oraz udział w najróżniejszych projektach muzycznych, a jego misją jest przybliżanie pełnej emocji muzyki gospel polskim słuchaczom, promowanie wartości chrześcijańskich i ekumenizmu.
Koncerty Gdańskiego Chóru Gospel to przede wszystkim ogromna dawka muzycznych emocji i wielka radość z dzielenia się nimi z publicznością. To modlitwa i śpiew “całym sobą”. Wyrazistość i ekspresja muzyki gospel porusza i nie pozwala pozostać obojętnym.
Facebook: Grace Gospel Choir
Instagram: gracegospelchoir
 
Skład zespołu:
piano – Igor Torbicki, perkusja – Jarek Bielawski,
bas – Anatoly Kashinsky
dyrygentka: Anna Baranowska-Bober

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot