BOTO JAM: Michał Ciesielski & Goście

27 października, 20:00

BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji.
Po pierwszym set-cie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni.
W tym tygodniu gospodarzem będzie Michał Ciesielski, który zaprosił do wspólnego muzykowania Maksa Krefta oraz Michała Bąka.
Michał Ciesielski – pianino
Maks Kreft – perkusja
Michał Bąk – kontrabas
Michał Ciesielski jest kompozytorem, aranżerem i pianistą jazzowym. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca. Założyciel trio jazzowego Confusion Project. Michał ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, po big band i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do filmu).​Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama 2011, RCK pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej Wschody (nagroda dla najlepszego akompaniatora), Międzynarodowy konkurs jazzowy Big Sky 2016). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce, a także w Niemczech, Anglii, Holandii, Włoszech, Chinach, Rosji, Mongolii i Kazachstanie. Współpracował z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Maciej Grzywacz, Marcin Gawdzis, Grzegorz Nagórski, Cezary Paciorek, Marcin Jahr, Brian Fentress, Simona De Rosa, Alicja Serowik, Victor Bastidas, Krzysztof Majda. Od 2018 roku pracuje w Beijing Contemporary Music Academy gdzie prowadzi klasę fortepianu jazzowego oraz aktywnie koncertuje na chińskiej scenie jazzowej.
***
Bilety: 25 zł
 
Bilety: 25 zł

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot