Mamy problem. Monodram macierzyński // spektakl

22 maja | 19:00

DKF Kurort zaprasza na pokaz filmu Upadłe Anioły z cyklu Kultowe Kino w Kurorcie.
UPADŁE ANIOŁY
reż. Wong Kar Wai, Chiny, 1995, 96 min.
„Upadłe anioły” to opowieść o życiu kilku osób, których losy krzyżują się w zaskakujący sposób w ciemnych zaułkach i nocnych barach Hongkongu. Kultowe kino lat 90. w reżyserii Wong Kar Waia.
Płatny zabójca Wong Chi-Ming od trzech lat przyjmuje zlecenia od tajemniczej kobiety. Oboje kontaktują się za pomocą faksów i prawie nigdy nie widują. Wong jednak domyśla się, że jego pracodawczyni jest szaleńczo w nim zakochana, jednak nawet nie podejrzewa, jak bardzo…Chłopak niemowa włamuje się nocą do sklepów i punktów usługowych. Wciąga do nich przypadkowych przechodniów i zmusza korzystania z ofert lokali. Neurotyczna dziewczyna zalewa obcych ludzi potokami słów – gadatliwość zagłusza jej samotność. Jednak prawdziwym bohaterem filmu Wong Kar-waia jest Hongkong, mroczna, hipnotyczna metropolia i jej zaułki w takt napisanej do filmu muzyki Massive Attack.
DKF Kurort to obecnie jeden z dwóch Dyskusyjnych Klubów Filmowych w Trójmieście. Powstał w 2005 roku a swoje pierwsze pokazy organizował w nieistniejącym już Kinie Polonia. W 2024 roku wracamy na Monciak, kilkanaście metrów od dawnego Kina Polonia do Teatru Boto.
Organizatorem DKF Kurort jest Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, organizator Sopot Film Festivalu. Reaktywacja klubu odbywa się dzięki finansowaniu Miasta Sopot. Głównym partnerem organizacyjnym jest Teatr BOTO. Patronat medialny Trójmiasto.pl.
Bilety i więcej informacji

Bilety: 14zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot