Pieśni Sefardyjskie i nie tylko | koncert w Teatrze BOTO

24 maja | 20:00

„Pieśni Sefardyjskie i nie tylko” – Babyszka/Golicki
 
 
Koncert duetu Babyszka/Golicki będzie poświęcony muzyce dawnej we współczesnych aranżacjach opatrzonych improwizacjami artystów. Usłyszymy takich kompozytorów i inspiratorów jak: Leszek Możdżer, Fahmi Alqhai, Rolf Lislevand, Aziza Mustafa Zadeh i kilku innych.
 
 
***
 
 
Maja Babyszka to pianistka i wokalistka młodego pokolenia. Studentka Wydziału Jazzu w klasie Krzysztofa Herdzina na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat, jest wychowanką Klasy Talentów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. W 2019 roku otrzymała pełne stypendium w Berklee College of Music w Bostonie, wkrótce rozpocznie tam naukę. Brała udział w wielu konkursach w kraju i za granicą.
 
 
Adam Golicki ukończył studia licencjackie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. W 2010 roku został absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i uzyskał tytuł magistra sztuki w muzyce jazzowej. Ma na koncie zwycięstwa w Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia we Wrocławiu (2003) oraz w Międzynarodowym Konkursie Jazz & Blues w Gdyni (2005, wraz z zespołem Paul Band). Razem z Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobył Grand Prix na festiwalu w Bydgoszczy (2007), a jako członek Stan Big Bandu triumfował w konkursie w Czeskich Kamienicach (2008).
Golicki jest muzykiem sesyjnym grającym w przeróżnych stylach. Współpracował z jazzmanami, takimi jak: Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Maciej Sikała, Grzegorz Nagórski, Piotr Lemańczyk, Urszula Dudziak, Maciej Grzywacz czy Cezary Paciorek. Jest członkiem tercetu Confusion Project, który był finalistą Europejskiego Konkursu Jazzowego w 2014 roku.

Przedsprzedaż: 50zł

W dniu wydarzenia: 60zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot