GRZEGORZ SIERZPUTOWSKI

Grzegorz Sierzputowski – aktor teatralny i filmowy, teatrolog, reżyser, animator kultury. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie.

Od 2015 roku jest prezesem Fundacji Teatru Trans-Atlantyk, który współtworzy z aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie Martą Król i amerykańskim reżyserem Paulem Bargetto. Spektakl „Album Karla Hoeckera” rozpoczęty w ramach rezydencji Sopot Non-Fiction był pokazywany na największych polskich festiwalach m.in. Malcie w Poznaniu i Interpretacjach w Katowicach.

W 2010 razem z Sylwią Górą-Weber, Adamem Nalepą i Tomaszem Weberem założył Fundację Teatru BOTO. Gra tytułową postać w spektaklu Fundacji pt. Zielony mężczyzna.

Po studiach pozostał w Warszawie grając w Teatrze Nowym (za dyrekcji A. Hanuszkiewicza), Teatrze Capitol, ursynowskim Teatrze zaDalekim i bemowskim Teatrze GO.
Pracę pedagogiczną i reżyserską realizuje w utworzonym przez siebie w 2005 roku Teatrze Politechniki Warszawskiej, gdzie pracuje z uzdolnionym teatralnie studentami oraz w ursynowskim Domu Sztuki.
Niegdyś związany również z nieistniejącą już Sopocką Sceną Offdebicz.

Na swoim koncie ma ponad 30 ról teatralnych i filmowych. Jest współtwórcą dwóch monodramów: „Zapiski oficera Armii Czerwonej” wg prozy S. Piaseckiego w reż. P. Kowalewskiego i „A teraz JA!” wg tekstów W. Gombrowicza w reż. Ewy Ignaczak. Zagrał w kilkunastu serialach telewizyjnych, Teatrach TV, Teatrach Polskiego Radia oraz dwóch filmach fabularnych u Janusza Majewskiego („Złoto Dezerterów”) i u Andrzeja Barańskiego („Księstwo”).