JUSTYNA BARTOSZEWICZ

Justyna Bartoszewicz – aktorka, absolwentka PWST w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu.

Związana z Fundacją Teatru BOTO, gdzie zagrała Zurę w spektaklu NORD-OST oraz wspólnie wyprodukowała muzyczne show „Włodek Bąk Szoł” oraz „Włodek Bąk i chłopaki”.

Zadebiutowała w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu w spektaklu Kaj i Gerda w reż. W. Kościelniaka. Współpracowała z Operą Wrocławską, Teatrem Jeleniogórskim, z Teatrem Pieśni i Kozła oraz Teatrem Troubleyn Jana Fabre. Od 2007 roku jest w zespole Teatru Wybrzeże, gdzie zagrała między innymi Maryjkę w „Ciałach Obcych” ,Rosaurę w „Życiu snem” w reż. Kuby Kowalskiego ,czy Marię w „Nie-Boskiej komedii” w reż. Adama Nalepy. Od wielu lat współpracuje również z Gdyńską Szkołą Filmową, gdzie zagrała w wielu etiudach reżyserowanych pod opieką Wojciecha Marczewskiego, Roberta Glińskiego oraz Sławomira Fabickiego.

Stypendystka Ministra Kultury (2004-2005). Laureatka Nagrody Specjalnej ZASP za różnorodne role w przedstawieniu “Decydujące Zwarcie czyli Próby” na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz Nagrody Teatralnej Prezydenta Miasta Gdańska za rolę w spektaklu “Kamień” (2010). Za tę rolę nominowana również do nagrody Gazety Wyborczej SZTORM ROKU (2010).