MAŁGORZATA SZCZERBOWSKA

Małgorzata Szczerbowska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu.

Z Fundacją Teatru BOTO współpracuje od 2010 roku. Za scenariusz spektaklu Całoczerwone otrzymała nagrodę na Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko w Gdańsku w 2013 roku, a w 2014 roku była nominowana do Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i została finalistką 20. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie).

W latach 1996 -1999 pracowała w Teatrze Pieśń Kozła, a w latach 2000-2004 w Teatrze Dramatycznym im. Jana Kochanowskiego w Opolu. W 2001 roku za rolę Psa w Sytuacjach rodzinnych (reż. M. Fiedor) otrzymała nagrodę aktorską na festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie. Od 2005 roku wykłada w Policealnej Szkole Aktorskiej w Katowicach Art-Play, gdzie wyreżyserowała: Historie Zakulisowe wg Antoniego Czechowa, Sionobrody, nadzieja kobiet wg Dea Loher, Sny wg Iwana Wyrypajewa Dog Side Story wg scenariusza autorskiego. Współpracuje z Michaił Czechow Studio London i PWST we Wrocławiu. Od 2013 we Wrocławiu organizuje i prowadzi Intensywne Kursy Aktorskie – INKA (www.kursaktorski.pl) oraz Indywidualne Zajęcia Aktorskie. W ramach INKI, w roku 2015 wyreżyserowała spektakl Star Washers.

W roku 2015, w ramach rezydencji artystycznej Instytutu im J. Grotowskiego, zagrała w spektaklu Sprzedam reż. Sz. Kaczmarek. Obecnie pracuje nad kolejnym scenariuszem (tekst „Drzewom nie wypadają włosy” – konkurs Wrocławskiego Teatru Współczesnego „Strefy Kontaktu 2016” ) oraz na planie filmu fabularnego „Wieża, jasny dzień” w reż. Jagoda Szelc.