TANGO 3001

Scenariusz i reżyseria: Giovanny Castellanos
Muzyka: Astor Piazzolla
Aranżacja: Urszula Borkowska
Wykonanie: Zespół Machina del Tango
Teksty piosenek: Anna Iberszer, Maria Łaś
Obsada: Agnieszka Castellanos-Pawlak, Renia Gosławska, Magdalena Smuk
Reżyseria świateł: Tomasz Weber
Zrealizowano w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Sopotu
Premiera: 16 lipca 2016

„TANGO 3001” jest kontynuacją projektu „Tango Nuevo” (2011 r.), przybliżającego twórczość Astora Piazzolli, artysty, który zrewolucjonizował tango argentyńskie. Jest rok 3001. Te same kobiety, te same istoty, które niegdyś maszerowały jako zbłąkane dusze po opuszczonej stacji metra w Buenos Aires, wyszły z tego limbo jako dojrzałe postacie i opowiadają swoje historie za pomocą apokaliptycznego tanga geniusza. Tańczą Malambo – argentyński taniec mężczyzn, będący obrazem twardej rywalizacji, podkreślanej mocnymi, rytmicznymi uderzeniami butów o ziemię… Tańczą, wspominają, śpiewają, wracają do życia dzięki muzyce.

Spektakl „TANGO 3001” to futurystyczna opowieść o spalonych marzeniach, o zmarnowanych szansach ale również o nadziei i duchowym zwycięstwie nad śmiercią i porażką. To dynamiczna, liryczna, momentami wesoła, momentami bardzo wzruszająca propozycja teatralna. To projekt angażujący widza zarówno “duchowo”, jak i fizycznie.

recenzje

Zmysłowe, namiętne, pełne emocji kompozycje Astora Piazzolli doczekały się już dziesiątek interpretacji. Po raz drugi zmierzyły się z nimi artystki „Tanga 3001” – pierwszej teatralnej premiery Teatru Boto w Sopocie.

Tango Astora Piazzolli na trzy głosy - o "Tangu 3001" Teatru Boto

czytaj więcej

TANGO 3001 jest kontynuacją projektu „Tango Nuevo” (2011 r.) przybliżającego życie i twórczość Astora Piazzolli, który zrewolucjonizował tango argentyńskie.

Pierwsza premiera w nowo otwartej siedzibie Teatru BOTO

czytaj więcej

Kontynuacja projektu „Tango Nuevo” z 2011, „TANGO 3001”, to opowieść o poszukiwaniu siebie, o dojrzałości i zmarnowanych szansach.

"Tango 3001": taneczne wzruszenia

czytaj więcej

Wiosną Teatr Boto, po latach tułaczki, wreszcie wszedł w posiadanie własnej siedziby. W sobotę zobaczyliśmy tu pierwsze premierowe przedstawienie – „Tango 3001”, kameralny spektakl poetycki, taneczno-wokalny.

Tęsknoty te same

czytaj więcej