Sopockie Konsekwencje Teatralne 

Sopockie Konsekwencje Teatralne – ogólnopolski przegląd małych form scenicznych

Do udziału w „Konsekwencjach” zapraszamy zarówno sceny zawodowe, jak i teatry nieinstytucjonalne oraz grupy i twórców amatorskich.

Przegląd ma charakter konkursowy. Powołane przez Teatr BOTO sześcioosobowe jury wybierze trzy najlepsze przedstawienia, przyznając Dużą, Średnią i Małą Konsekwencję Teatralną.

Sopockie Konsekwencje Teatralne 2020

Z wielką radością informujemy, że tegoroczna edycja Sopockich Konsekwencji Teatralnych, planowana na jesień, się odbędzie. Mamy nadzieję, że w wersji klasycznej, na żywo, ale gdyby nie było takiej możliwości, to dopuszczamy możliwość prezentacji spektakli online.

 

Sopockie Konsekwencje Teatralne 2019

Do trzeciej edycji zakwalifikowano 8 spektakli. Prezentacje obywały się w niedziele od 6 października do 8 grudnia 2019 roku. 

Powołane przez Teatr BOTO sześcioosobowe wybrało trzy najlepsze przedstawienia. Tradycyjnie siódmym jurorem byli widzowie.

Sopockie Konsekwencje Teatralne 2018

Druga edycja trwała od 16 września do 2 grudnia 2018.

W ciągu 11 weekendów w Teatrze BOTO w Sopocie można było obejrzeć 14 prezentacji konkursowych, podyskutować o nich z twórcami i zagłosować na najciekawszy ze spektakli.

Nurtowi głównemu towarzyszyły słuchowisko na żywo i pokaz spektaklu pozakonkursowego.

Sopockie Konsekwencje Teatralne 2017

Pierwsza edycja trwała od 10 września do 17 grudnia.
Zobaczyć można było 13 prezentacji konkursowych.
Jury doceniło wysoki poziom artystyczny i intelektualny prezentowanych spektakli. Były one różnorodne zarówno pod względem treści, jak i form teatralnych. Doceniono również wartości estetyczne i emocjonalne wszystkich przedstawień.