Sopockie Konsekwencje Teatralne

Sopockie Konsekwencje Teatralne – ogólnopolski sekwencyjny przegląd małych form scenicznych.

Do udziału w „Konsekwencjach” zapraszamy sceny zawodowe, jak i teatry nieinstytucjonalne oraz grupy i twórców amatorskich, którzy w swoich spektaklach zrezygnowali z rozmachu inscenizacyjnego, kumulując działania artystyczne na stosunkowo niewielkiej przestrzeni i w maksymalnie trzyosobowej obsadzie aktorskiej. Interesuje nas siła języka teatralnego skupionego na bliskości z widzem i twórcze poszukiwanie ekspresji scenicznej za pomocą zminimalizowanych środków technicznych.

Przegląd ma charakter konkursowy. Powołane przez Teatr BOTO sześcioosobowe jury wybierze trzy najlepsze przedstawienia, przyznając Dużą, Średnią i Małą Konsekwencję Teatralną.

Sopockie Konsekwencje Teatralne 2018

II Sopockie Konsekwencje Teatralne – najdłuższy festiwal teatralny w Trójmieście – wystartują już 16 września!

W ciągu 11 weekendów w Teatrze BOTO w Sopocie będzie można obejrzeć 14 prezentacji konkursowych, podyskutować o nich z twórcami i zagłosować na najciekawszy ze spektakli.

W tym roku nurtowi głównemu będą towarzyszyć słuchowiska na żywo i pokaz spektaklu pozakonkursowego.

Sopockie Konsekwencje Teatralne 2017

Jury w składzie: Alicja Fortenbach, Bożena Habasińska, Paulina Płomińska, Dariusz Rodzik, Mariusz Sucharzewski, Barbara Swadzyniak po obejrzeniu wszystkich spektakli i obradach w dniach 17 i 28 grudnia 2017 oraz po uwzględnieniu głosów publiczności postanowiło przyznać następujące nagrody…