SYLWIA GÓRA

Sylwia Góra – aktorka, absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu.

Od 2010 roku związana z Fundacją Teatru BOTO, której jest współzałożycielką, a od 2020 także prezeską, i z którą zrealizowała spektakle: Zielony mężczyzna; NORD-OST; Całoczerwone i Podróż do Buenos Aires w reż. Adama Nalepy; Wróżka z kranu w reż. Michała Derlatki oraz Sny w reż. Cezarego Ibera.

W latach 1999-2001 aktorka Teatru Wierszalin w Supraślu. Pracowała m.in. w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, w Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu, w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego, w Teatrze Nowym w Słupsku, w Teatrze na Plaży w Sopocie.

W 2009 roku za spektakl Umiłowana zdobyła nagrodę dla najlepszego aktora z Dolnego Śląska na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu. W 2014 roku została laureatką Sopockiej Muzy w kategorii kultura i sztuka.

Od roku 2011 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku, gdzie można ją oglądać w: Intymnych lękach, Fazie Delta, Broniewskim i Ruskich w reż. Adama Orzechowskiego, Zmierzchu bogów w reż. Grzegorza Wiśniewskiego, w Czarownicach z Salem w reż. Adama Nalepy, Martwych duszach w reż. Janusza Wiśniewskiego, Portrecie damy w reż. Eweliny Marciniak i Trojankach w reż. Jana Klaty.

W 2021 zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu La Sun Film Fest, który odbywał się w Los Angeles.