ZOFIA BARTOŚ

Zofia Bartoś –  aktorka, ukończyła z wyróżnieniem prestiżowy program dyplomowy w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Tam też studiowała w Michael Howard Studios, a wcześniej w Łodzi, na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej.

W Teatrze BOTO można było ją zobaczyć w spektaklu Alicja pod ziemią oraz nadal można w spektaklu Wróżka z kranu – oba w reżyserii Michała Derlatki.

Ukończyła kursy technik aktorskich między innymi w L’école du Jeu w Paryżu czy Kulturbrauerei w Berlinie. Jest aktywnym członkiem związku zawodowego aktorów filmowych i telewizyjnych Screen Actors Guild – American Federation of Radio and Television Artists. Posiada dyplom specjalisty od walk scenicznych wydany przez Stowarzyszenie Amerykańskich Reżyserów Walk SAFD w 2008 r.

Wraz z grupą nowojorskich artystów założyła Fixitsolife Theatre Company, zrzeszającą wówczas m.in. Anatola Yusef, Danielę Ruah, Christiane Seidel oraz Francesco Campari. Pracowała z takimi reżyserkami jak Young Jean Lee, Polina Klimovitskaya czy Lear de Bessonet w teatrach głównego nurtu (np. The Public Theater na Manhattanie) i znanych instytucjach poszukiwań twórczych (np. Leimay Cave na Brooklynie). Adeptka techniki pracy ciałem Kinetic Mind Technique.

Od 2012 roku w Trójmieście, współpracuje z Teatrem BOTO w Sopocie oraz teatrem Miniatura