Kochani,

z radością informujemy, że pomimo pandemii, obostrzeń, reżimów sanitarnych itd., Festiwal Sopot Non-Fiction 2020 się odbędzie! Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby w ostatni tydzień sierpnia móc się z Wami spotkać w Sopocie, popracować, powymieniać doświadczeniami i zwyczajnie pogadać. Jednocześnie przypominamy, że nabór na tegoroczną Rezydencję trwa jeszcze trochę ponad tydzień – do 31 maja. Ze względu na sytuację dopuszczamy możliwość ograniczenia liczby grup rezydencyjnych do pięciu.

 

Fundacja Teatru BOTO ogłasza nabór na Rezydencję podczas IX Festiwalu Teatru Dokumentalnego i Rezydencji Artystycznej Sopot Non-Fiction 2020.

Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 22 – 29 sierpnia.

Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction to pierwszy w Polsce przegląd poświęcony teatrowi faktu. Jego formuła to zestawienie festiwalu z warsztatami twórczymi dla młodych reżyserów, dramatopisarzy i aktorów, którzy podczas tygodniowej rezydencji artystycznej pracują nad swoimi projektami dokumentalnych sztuk i spektakli. Na koniec prezentują efekty w postaci „pracy w rozwoju” podczas otwartego Maratonu Non-Fiction. Publiczność uczestniczy w procesie twórczym poprzez udział w prezentacjach i dyskusjach z twórcami i zaproszonymi ekspertami. Na pokazy Maratonu Non-Fiction zapraszani są także kuratorzy i przedstawiciele teatrów. Ma to na celu umożliwienie dalszej realizacji spektakli, zapoczątkowanych podczas pracy warsztatowej oraz ich prezentację podczas kolejnych edycji Festiwalu.

Nabór trwa do 31 maja.