SOPOT NON-FICTION 2020

Miejsca: Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie oraz Teatr BOTO
Organizator: Fundacja Teatru BOTO
Współorganizator: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Partnerzy: Literacki Sopot, Victus Apartamenty, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, Aktywni w Sopocie
Kuratorzy: Adam Nalepa, Adam Orzechowski, Roman Pawłowski
Patroni medialni: teatralny.pl, e-teatr.pl, Trojmiasto.pl, Radio Gdansk, Dziennik Bałtycki, Prestiż Magazyn Trójmiejski

Projekt realizowany ze środków Gminy Miasta Sopotu oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction odbyła się już po raz dziewiąty. Pomimo wyjątkowej sytuacji, Festiwal odbył się w formie stacjonarnej – pod koniec sierpnia nad morze zjechali się twórcy teatralni z całej Polski, zamieniając na tydzień Sopot w stolicę teatru dokumentalnego.

Podczas rezydencji artystycznej reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy pracowali nad projektami teatralnymi do których bazą są reportaże, wywiady, artykuły prasowe i inne materiały dokumentalne. Ich działania tradycyjnie zwieńczył Maraton Non-Fiction – dwudniowy, otwarty dla publiczności, pokaz pracy warsztatowej.

Pokazy odbyły się 28 i 29 sierpnia na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże, w tym roku po raz pierwszy widzem możabyło zostać z każdego miejsca na świecie dzięki transmisjom online na naszym facebooku -> https://www.facebook.com/SopotNonFiction

Sopot Non-Fiction to również prezentacje spektakli, które powstały jako efekt poprzednich edycji festiwalu oraz przedstawień autonomicznych, reprezentujących nurt teatru dokumentalnego.

 

plakat: