SOPOT NON-FICTION 2016

Organizator: Fundacja Teatru BOTO
Współorganizator: Teatr Wybrzeże
Kuratorzy: Adam Nalepa, Adam Orzechowski, Roman Pawłowski
Partnerzy: Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Grodzisko – Odział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, Opera Leśna w Sopocie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopoteka – galeria kultury multimedialnej, Teatr BOTO, Teatr na Plaży
Patroni medialni: Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, www.e-teatr.pl, www.trojmiasto.pl
Projekt zrealizowany ze środków Gminy Miasta Sopot

Zapraszamy serdecznie na 5-tą, jubileuszową edycję Festiwalu Teatru Dokumentalnego i Rezydencji Artystycznej Sopot Non-Fiction, która w tym roku odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 4 września.

Sopot Non-Fiction to jedyny w Polsce przegląd poświęcony teatrowi dokumentalnemu – jednemu z najciekawszych zjawisk współczesnej kultury, który łączy teatr, literaturę faktu i media. Prócz prezentacji spektakli (program poniżej), przez tydzień reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy z całej Polski rozwijają projekty teatralne, inspirowane prawdziwymi historiami. Bazą do pracy są reportaże, wywiady z autentycznymi bohaterami i materiały dokumentalne. W tegorocznej edycji weźmie udział 7 zespołów z całej Polski, w tym m.in. z Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu i Teatru Wybrzeże w Gdańsku, którą zakończy tzw. MARATON NON-FICTION czyli pokaz efektów tygodniowej pracy warsztatowej. Sercem festiwalu stanie się Teatr BOTO, znajdujący się w samym centrum Sopotu (na placu przy fontannie „Jasia Rybaka”), gdzie m.in. zawiśnie wystawa fotografii o tematyce dokumentalnej.