BOTO słucha: poezja, proza, sound art, słuchowiska

1, 8, 15 sierpnia, godz. 20:00

BOTO słucha jest to cykl spotkań poświęcony prozie, poezji, sztuce dźwiękowej oraz spotkaniu literatury, teatru i muzyki. Cykl trzech spotkań koncentruje się wokół prezentacji słuchowisk i prac dźwiękowych, interpretacji i czytaniu na żywo tekstów literackich oraz spotkaniach muzycznych i teatralnych.
 
trzy spotkania: 1, 8 i 15 sierpnia, godz. 20:00
 
 
1 sierpnia, godz. 20:00
Patryk Zakrocki i Hubert Zemler zdecydowali się połączyć swoje arsenały dźwiękowe we wspólnej walce o Wolne Tempa, Swobodę Leżenia, Zrównoważone Formy i Prawo do Swobodnej Zmiany Tonacji.
 
Patryk Zakrocki – muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy (ur. 1974 r. w Warszawie). Obecnie gra w duecie SzaZa i z gitarzystą Marcinem Olakiem, na skrzypcach lub altówce, oscylatorze i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku. Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Jest autorem muzyki do spektakli teatralnych i filmów fabularnych, animowanych, dokumentalnych, krótkometrażowych i niemych. Wśród tych ostatnich znalazły się etiudy studenckie Romana Polańskiego, filmy eksperymentalnie Themersonów i animacje lalkowe Władysława Starewicza.
 
Hubert Zemler – urodził się w 1980 roku w Warszawie. Perkusista, kompozytor i improwizator swobodnie przemieszczający się pomiędzy muzycznymi kategoriami.
Ceniony interpretator muzyki nowej, perkusista jazzowy, autor albumów solowych z pogranicza awangardy, elektroniki i muzyki etnicznej oraz twórca ścieżek dźwiękowych do filmów i animacji.
 
Sylwia Góra – aktorka, absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Prezeska Fundacji Teatru BOTO, z którą zrealizowała spektakle: Zielony mężczyzna; NORD-OST; Całoczerwone i Podróż do Buenos Aires w reż. Adama Nalepy; Wróżka z kranu w reż. Michała Derlatki oraz Sny w reż. Cezarego Ibera. W latach 1999-2001 aktorka Teatru Wierszalin w Supraślu. Pracowała m.in. w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, w Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu, w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego, w Teatrze Nowym w Słupsku, w Teatrze na Plaży w Sopocie. W 2014 roku została laureatką Sopockiej Muzy w kategorii kultura i sztuka. Od roku 2011 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
8 sierpnia, godz. 20:00

Marcin Dymiter (emiter) – porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Gra w projektach: niski szum, ZEMITER, TRYS SAULES, MAPA oraz innych, efemerycznych formacjach (_N_A__G___R____A_ | EMITER, BAZA). Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami: Joanną Rajkowską, Anną Baumgart, Anną Witkowską, Risą Takitą, Magdaleną Franczak, Karoliną Głusiec. Jako niezależny kurator związany z festiwalami Wydźwięki/Resonances (Galeria El, Elbląg), Parkowanie (Gdańsk), mikro_makro (Słupsk, Flensburg), Kronika dźwiękowa (Sopot, teatr Boto), Transvizualia: city sound (Gdańsk-Gdynia) i Control Room (Gdańsk)

15 sierpnia, godz. 20:00
Dominika Korzeniecka – perkusistka, samouk. Od początku swojej twórczości związana z Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach; współtwórczyni Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej, gdzie współpracuje z muzykami takimi jak: Mikołaj Trzaska, Wacław Zilmpel, Raphael Roginski, Hubert Zemler, wytwórnią LADO ABC. Perkusistka w Orkiestrze Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, Ejbike Mame, Taniej O, Pochwalonych, Bandzie Dzeta.
 
Jaśmina Polak – jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Już podczas studiów występowała w ważnych projektach reżyserów młodego pokolenia: Gwieździe śmierci Krzysztofa Garbaczewskiego, Zbrodni Eweliny Marciniak czy Powstaniu i W letni sierpniowy dzień Radosława Rychcika. W 2017 otrzymała nagrodę Talent Trójki w kategorii: „Teatr“ za niezwykłą osobowość oraz niekonwencjonalne i kreatywne podejście do teatru powstającego w żywym kontakcie z widownią. W 2018 roku dołączyła do zespołu Nowego Teatru. Po raz pierwszy u Krzysztofa Warlikowskiego zagrała w spektaklu Wyjeżdżamy.

Projekt realizowany ze środków Gminy Miasta Sopotu

1 i 15 sierpnia: 20 zł
8 sierpnia: wstęp wolny

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot