październik 2021

„Ballyturk” – Przemysław Wasilkowski

31 października, 19:00
Dwóch mężczyzn w pokoju bez wyjścia, rutyna codzienności i samotność do kwadratu, przerywana jedynie odgrywanymi przez bohaterów scenami ze stworzonego przez siebie miasta Ballyturk, dającymi upust ich najgłębszym tęsknotom, lękom, pragnieniom. I wtedy pojawia się ten trzeci, aby zabrać jednego z nich na „drugą stronę”. Polska premiera przedostatniej sztuki Endy Walsha („Farsa z Walworth”, „Disco Pigs”), nawiązująca do beckettowskiego „Czekając na Godota” w tłumaczeniu reżysera i aktora Przemysława Wasilkowskiego, zwycięzcy 1. Sopockich Konsekwencji Teatralnych („Sam”).
czytaj więcej
„Ballyturk” – Przemysław Wasilkowski

,,Przyszedł mężczyzna do kobiety – czyli pewnego razu w Łodzi” – Fundacja Teatru Scena Poczekalnia

30 października, 19:00
Izabela Noszczyk już kilka razy w ramach SKT dała popis świetnego aktorstwa i dystansu do siebie, najpierw jako zakompleksiona „Grubaska” w pierwszej edycji festiwalu, potem jako wyniosła „Shirley Valentine”. Tym razem, wraz z Wiktorem Taraszkiewiczem, przenosi nas w czasie i przebiera się w klasyczny kostium, by – z przymrużeniem oka – opowiedzieć nam o Dinie i Wiktorze, którzy tak bardzo pragną zakończyć złą passę i zbudować wspólnie nowe życie. Czy uda im się to na scenie Teatru BOTO?
czytaj więcej
,,Przyszedł mężczyzna do kobiety – czyli pewnego razu w Łodzi” – Fundacja Teatru Scena Poczekalnia

WYDARZENIE ODWOŁANE: ,,Dwie lub trzy rzeczy, które o niej wiem. Sonet prozą o Susan S.” – Fundacja Rezonanse Kultury

23 października, 19:00 
Jej skomplikowane życie osobiste, trudny charakter i intelektualna żarłoczność, a przede wszystkim zawsze prowokujące wypowiedzi do dziś budzą kontrowersje. Performance Jolanty Olszewskiej – bo chyba tak najtrafniej można nazwać ten wielki sonet-monolog na styku teatru, tańca, koncertu i sztuki wizualnej – opowiada o Susan Sontag. Czyli o głodzie życia i obsesyjności zrozumienia świata i o tym, co robi z nami łaknienie i jaką cenę płaci się za sławę.
czytaj więcej
WYDARZENIE ODWOŁANE:   ,,Dwie lub trzy rzeczy, które o niej wiem. Sonet prozą o Susan S.” – Fundacja Rezonanse Kultury

Szymon Jachimek „Z dala od tonacji”

22 października, 19:00
Recital piosenki kabaretowej w szlachetnym znaczeniu tego słowa. Zatem: bez przebieranek i parodii radiowych hitów, za to z dobrym tekstem i muzyką, a przede wszystkim z szacunkiem dla inteligencji widza.
czytaj więcej
Szymon Jachimek „Z dala od tonacji”

SztukoQuizówka | turniej wiedzy o sztuce

ŚRODA, 20 PAŹDZIERNIKA 2021 O 19:00
Lubisz quizy albo wyzwania? Pragniesz sprawdzić swoją wiedzę, a może udowodnić, iż w pewnych kwestiach jesteś absolutnym ekspertem? Fundacja Sztukowirówka - centrum inicjatyw artystycznych oraz Teatr BOTO uszykowali dla Ciebie niepowtarzalny wieczór pełen intensywnych wrażeń.
czytaj więcej
SztukoQuizówka | turniej wiedzy o sztuce

,,Iwan Karamazow zwraca bilet” – Teatr Rondo

16 października, 19:00
Monodram w reżyserii mistrza monodramów Stanisława Miedziewkiego to rozmowa z Bogiem, przepełniona niezgodą na sposób, w jaki urządził świat, budując go na odwiecznym paradygmacie dobra i zła. To jednak przede wszystkim dowód, że egzystencjalne dylematy Dostojewskiego nie straciły na aktualności w XXI wieku, a my wciąż możemy przejrzeć się w jego prozie jak w zwierciadle – nie krzywym, lecz krystalicznie, bezlitośnie czystym…
czytaj więcej
,,Iwan Karamazow zwraca bilet” – Teatr Rondo

,,Zjazd” – Studio Aktorskie STA

9 października, 19:00
Ten na wielu festiwalach nagrodzony spektakl w reżyserii Łukasza Chrzuszcza zamknie was w pomieszczeniu z Marilyn Monroe, Elvisem, Chaplinem i Hitlerem. Dokładnie to z ich sobowtórami. I zasieją terror. Ale spoko, to tylko czarna komedia. Wielkie aktorstwo i dotychczas największa produkcja gościnna w ramach Sopockich Konsekwencji Teatralnych.
czytaj więcej
,,Zjazd” – Studio Aktorskie STA

V Sopockie Konsekwencje Teatralne

październik - grudzień
Kochani! Od 9 października zaczynamy V. edycję Sopockich Konsekwencji Teatralnych. Poniżej prezentujemy harmonogram spektakli wraz z krótkim opisem. Na dniach pojawi się sprzedaż biletów i karnetów na całość. Już nie możemy się doczekać!
czytaj więcej
V Sopockie Konsekwencje Teatralne

BOTO FEST’11

Jest lato, są wakacje, a my możemy ponownie spotykać się w coraz większym gronie! W trakcie pandemii nie udało nam się należycie poświętować naszych 10-tych urodzin, dlatego w tym roku przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego. BOTO FEST'11 to szereg wydarzeń, które będziemy organizować, aby uczcić 11 lat naszego funkcjonowania!
czytaj więcej
BOTO FEST’11