styczeń 2018

Janheweliusz // koncert

27 stycznia, 21.00
JANHEWELIUSZ to kolektyw muzyków wywodzących się z różnych środowisk, stylistyk, pokoleń, których drogi często przecinały się w rozmaitych konstelacjach, co pozwoliło na osiągnięcie oryginalnego współbrzmienia powstałego w wyniku procesu wytwarzania struktur, plam, smug, ścian dźwięku oraz rytmów, na skutek zderzania oraz przenikania się ideii, wizji, manifestów jednostek stanowiących układ scalony organizmu o budowie syntetyczno-akustycznej.
czytaj więcej
Janheweliusz // koncert

Tęskno // koncert

20 stycznia, 21.30
"Tęskno" to projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc akustyczne brzmienia (pianino, kwintet smyczkowy) z nowoczesnymi brzmieniami.
czytaj więcej
Tęskno // koncert

Kinga Rataj – Fado

13 stycznia, 21.00
KINGA RATAJ Często powtarza, że śpiew był w Niej od zawsze, odkąd tylko pamięta, a inspiracji wokalnych i muzycznych szuka niemal w każdym gatunku.
czytaj więcej
Kinga Rataj – Fado

LAS / koncert

12 stycznia, 21.00
L.A.S. to skrót od Lachowicz Audio System. Jacek Lachowicz (współzałożyciel kultowej Ścianki) to kompozytor, producent, klawiszowiec, a w przypadku L.A.S. także wokalista – uruchomił ten szyld płytą „Szum” trzy lata temu.
czytaj więcej
LAS / koncert