maj 2018

The Tea Cocks / Improv in English

31 maja, 18.00
Dynamiczny impro duet z Trójmiasta. Śliwka i Termos improwizują od dawna. Miło im razem na scenie. Fakty o sobie znajdują nieistotnymi – jakby co, mieszkają one w internecie.
The Tea Cocks / Improv in English

Adriano Trindade / jazz brazylijski

30 maja, 21.00
Adriano Trindade, grający jazz brazylijski, zagra w Teatrze BOTO po raz drugi. Ten pochodzący z Brazylii muzyk od 2015 roku zagrał koncerty w ponad 45 krajach. Nagrał 7 płyt - 5 CD i 2 DVD. Adriano grał koncerty w wielu słynnych jazzowych miejscach i na wielu festiwalach na całym świecie, np. Jazz Dock (Praga), Ronnie Scott (Londyn), Reduta Jazz (Praga) North Sea Jazz (Amsterdam), Munich Jazz Festival, Edinburgh Jazz Festival, Praha Jazz Festival. Na koncert w Teatrze BOTO przygotował materiał z gatunku samba-jazz, który miał już okazję prezentować w innych miastach w Polsce.
Adriano Trindade / jazz brazylijski

BOTO Bluesowy Poniedziałek s02e07

28 maja, 21.30
W odcinku siódmym: Ilu gitarzystów naraz będzie grało solówki? Otwieramy scenę, udostępniamy wzmacniacze, gitary, mikrofony, cajony, perkusję i zapraszamy wszystkich muzyków i słuchaczy. Gramy bluesa. Słuchamy bluesa.
BOTO Bluesowy Poniedziałek s02e07

Wróżka z kranu, reż. Michał Derlatka / Reaktywacja w BOTO

27 maja, 20.00
„Szczęśliwa, skromna rodzina, normalni ludzie, normalne życie, a tu bach – taka kara Boska. Takie nieszczęście. Kto by się spodziewał? Tylko za jakie grzechy, pytam? Dlaczego akurat my?” – docieka rozgoryczony Albert A. (56 l.). Barbara A. (54 l.) dodaje: „Najpierw myślisz – taki dar losu. Takie szczęście. Taka okazja. Z dnia na dzień stajesz się kimś… A po paru dniach wszystko zaprzepaszczone… Wszystko. Tragedia… Koszmar. Po prostu koszmar… Dlaczego pytam? Dlaczego?”
Wróżka z kranu, reż. Michał Derlatka / Reaktywacja w BOTO

Jankowski / Witulski / Juzko / Rutschka // koncert

26 maja, 21.00
Akustyczny Jazz Środka z domieszką Elektronicznych Substancji W zespole grają czołowi polscy muzycy, zarówno z ogromnym doświadczeniem , jak i przedstawiciele młodego pokolenia jazzowego.
Jankowski / Witulski / Juzko / Rutschka // koncert

Giuliano Parisi Duo – Bolero Meets Jazz

25 maja, 21.00
Bolero jest wieczne. Z banalnymi historiami o miłosnych namiętnościach mogłoby łatwo wpaść w pretensjonalność. Jednak opiera się temu i pozostaje eleganckie przez dziesięciolecia, dzięki afro-kubańskim korzeniom, wyrafinowanym liniom akompaniamentu fortepianu, melodiom, które wciąż chwytają za serce. Narodziło się na Kubie, było czczone i rozwijane w Meksyku. Rozprzestrzeniło się po całej Ameryce Łacińskiej, dzięki nieskończonej plejadzie wokalistów, którzy zostali zniewoleni jego czarem. Bardziej niż inne gatunki, bolero ma młodzieńczą energię i urok, który sprawia, że brzmi świeżo i współcześnie, nawet z biegiem lat. Duet proponuje repertuar klasyków tego wciąż aktualnego gatunku. Ciepły głos Carli Yasis łączy harmonię z jazzowym brzmieniem fortepianu Giuliano Parisi, pozostawiając widzom niezapomniane wrażenia. Na koncercie w Boto gościnnie wystąpi Janusz Mackiewicz.
Giuliano Parisi Duo – Bolero Meets Jazz

Beata Rzepińska-Semmerling / wernisaż

25 maja, 19.00
Przedmiotem wystawy będzie zbiór obrazów, ilustracji oraz grafik stworzonych w ciągu paru ostatnich lat przez artystkę. Większość prac wykonana jest w technice akrylowej, pojawią się tez grafiki w technikach: akwaforta oraz piórko z tuszem. Tematykę stanowią zwykle intensywne w kolorze sceny z bajkowego świata wyobraźni malarki, przedstawione w bardzo charakterystycznej dla niej stylistyce, dzięki której jest rozpoznawalna. Ulubione motywy to postać kobiety w oraz ukochane koty w zdecydowanie odrealnionych odsłonach.
Beata Rzepińska-Semmerling / wernisaż

Carrier/Lambert/Bożek/Gadecki // koncert

23 maja, 21.00
23 maja na scenie naszego Teatru spotkają się dla Was wyjątkowi artyści: Francois Carrier, Michel Lambert, Marcin Bożek oraz Tomasz Gadecki. W którym kierunku potoczy się ta muzyczna podróż nikt nie wie. Pewne jest tylko to, że każdy ma szansę odnaleźć w niej swoją odpowiedź. Zapraszamy na koncert, który otwiera tegoroczną trasę muzyków po Europie.
Carrier/Lambert/Bożek/Gadecki // koncert

Tod i Trauma – Cricoteca, reż T. Kaczorowski

20 maja, 18.00
Podstawą spektaklu jest dramat Włodzimierza Szturca Tod i Trauma. To osobista wypowiedź osoby, która mierzy się z własnymi słabościami. Konfrontacja z ułomnością, przemijaniem i własnym ciałem. Autor przedmiotem refleksji czyni proces autodestrukcji i (nie)świadomości człowieka, kruchość ciała, a także sytuacje opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Bohaterami dramatu są tytułowi Tod (śmierć) i Trauma (Kaleka), jednak cały tekst jest monologiem, prowadzonym przez śmierć. Spektakl w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego to przedstawienie na jedną lalkę i jedną aktorkę (Alicja Czerniewicz). 
Tod i Trauma – Cricoteca, reż T. Kaczorowski

Maciej Sadowski Kwadrat / koncert

19 maja, 21.00
Maciej Sadowski Kwadrat to projekt, do którego dojrzewał - studiując klasykę i jazz, grając jako muzyk sesyjny w wielu projektach jazzowych oraz rozrywkowych, współtworząc muzykę z Sekstansem, Almost Jazz Group czy Marcinem Świetlickim i Zgniłością. Do współpracy Sadowski zaprosił bliskich przyjaciół, z którymi spotyka się i rozumie zarówno muzycznie, jak i w życiu prywatnym. Dzięki temu finalny produkt jest po części dziełem wspólnym, szlifowanym na wielu inspirujących spotkaniach.
Maciej Sadowski Kwadrat / koncert